Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. mája 2019

A. Kiska považuje udelenie pokuty za politické rozhodnutieAndrej Kiska, archívna snímka.Zdieľať
Andrej Kiska, archívna snímka. Foto: TASR Jakub Kotian
Bratislava 14. mája (TASR) – Prezident Andrej Kiska považuje rozhodnutie výboru pre nezlučiteľnosť funkcií udeliť mu pokutu za politické rozhodnutie. Hlava štátu tvrdí, že nikdy nemala záväzok voči Kiska Travel Agency (KTAG). TASR o tom informoval hovorca prezidenta Roman Krpelan.


„Prezident celý svoj plat rozdáva na charitu, poslanci chcú teda ukrátiť 30 rodín v núdzi s chorými deťmi o niekoľko desiatok tisíc eur,“ dodal Krpelan.

Prezident má zaplatiť pokutu vo výške trojmesačného platu v súvislosti s financovaním svojej prezidentskej kampane. Rozhodol o tom v utorok parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií na utajenom rokovaní. Zároveň výbor ukončil konanie týkajúce sa otázky, či Kiska prijal od spoločnosti KTAG finančný dar. Kiska sa môže s rozhodnutím výboru obrátiť na Ústavný súd SR.

Hlava štátu má zaplatiť pokutu vo výške troch mesačných platov verejného funkcionára za to, že jej získaním majetkového prospechu vznikol záväzok. "Je mu uložená pokuta za to, že v oznámení za rok 2013 neuviedol záväzok, ktorý mu podľa väčšiny vo výbore vznikol tým, že za neho firma KTAG robila kampaň v roku 2013," vysvetlil podpredseda výboru Róbert Puci (Smer-SD) s tým, že zo strany výboru je vec uzavretá.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident A. Kiska nepodpíše novelu zákona o štátnych symboloch
<< predchádzajúci článok
Burkinu Faso postihli dva smrtiace útoky na kresťanov za dva dni

A. Kiska považuje udelenie pokuty za politické rozhodnutie - diskusné fórum čitateľov