Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. septembra 2019

A. Merkelová: Spor USA a Číny zasiahol aj nemeckú ekonomikuNemecká kancelárka Angela Merkelová.Zdieľať
Nemecká kancelárka Angela Merkelová. Foto: TASR/AP
Berlín 11. septembra (TASR) - Obchodný konflikt medzi Spojenými štátmi a Čínou zasiahol aj Nemecko, ktoré sa tradične spolieha na vývoz, ako na motor svojej ekonomiky. Uviedla to v stredu nemecká kancelárka Angela Merkelová v prejave v dolnej komore parlamentu.


"Máme neistotu v medzinárodnom obchode v dôsledku konfliktu medzi USA a Čínou, čo má samozrejme vplyv na proexportný štát, ako je Nemecko," povedala Merkelová v Bundestagu.

Kancelárka tiež uviedla, že je stále šanca na odchod Británie z Európskej únie (EÚ) s dohodou. No v prípade, že sa tak nestane, Berlín je pripravený aj na neriadený brexit bez dohody o prechodnom období.

„Stále máme šancu na riadený brexit a nemecká vláda bude robiť všetko pre to, aby to bolo možné, až do posledného dňa. Ale tiež hovorím, že sme pripravení aj na neriadený brexit,“ povedala Merkelová parlamentu.

"Faktom však zostáva, že po vystúpení Británie budeme mať za dverami silného ekonomického konkurenta, aj keď chceme udržať tesnú hospodársku, zahraničnú a bezpečnostnú spoluprácu a priateľské vzťahy," dodala Merkelová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pôsobenie Mnohonárodného ženijného práporu sa má rozšíriť
<< predchádzajúci článok
Prudké dažde na severe Vietnamu si vyžiadali už šesť obetí

A. Merkelová: Spor USA a Číny zasiahol aj nemeckú ekonomiku - diskusné fórum čitateľov