Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. júna 2009

Ahmadínedžádov protikandidát Rezáí, stiahol sťažnosti k voľbámOpozícia v Iráne sa očividne rozpadá. Porazený prezidentský kandidát Mohsen Rezáí stiahol svoje sťažnosti proti sporným výsledkom volieb, informovala o tom v stredu štátna spravodajská agentúra ...Zdieľať
TEHERÁN 24. júna (WEBNOVINY) - Opozícia v Iráne sa očividne rozpadá. Porazený prezidentský kandidát Mohsen Rezáí stiahol svoje sťažnosti proti sporným výsledkom volieb, informovala o tom v stredu štátna spravodajská agentúra IRNA. Bývalý veliteľ iránskej Armády strážcov islamskej revolúcie svoj krok v liste adresovanom Rade strážcov zdôvodnil tým, že "politická, bezpečnostná a sociálna situácia krajiny vstúpila do citlivej a rozhodujúcej fázy, ktorá je rozhodujúcejšia ako voľby".


Kancelária ďalšieho porazeného kandidáta, opozičného lídra Míra Hosejna Músavího, pritom v utorok oznámila, že čoskoro zverejní úplnú správu o "podvode a nezrovnalostiach" v prezidentských voľbách z 12. júna. Vyjadrenie prišlo krátko po tom, čo Rada strážcov vylúčila možnosť anulovania výsledkov volieb a parlamentná rada stanovila 26. júl až 19. august ako termín zloženia prísahy prezidenta a predstavenia nového kabinetu. Za víťaza iránskych prezidentských volieb bol vyhlásený súčasný radikálny prezident Mahmúd Ahmadínedžád, porazení kandidáti ho však obvinili zo zmanipulovania výsledkov a žiadajú ich zrušenie.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Dunaji vyhlásili 1. povodňový stupeň, voda naďalej stúpa
<< predchádzajúci článok
V Bulharsku zatkli hľadaného kosovského expremiéra