Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2019

Akčný plán podporil v okrese Trebišov vznik 2712 pracovných miestNa snímke zľava podpredseda vlády a minister životného prostredia SR László Sólymos,predseda vlády SR Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši a podpredsedníčka vlády a ministerka ...Zdieľať
Na snímke zľava podpredseda vlády a minister životného prostredia SR László Sólymos,predseda vlády SR Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši a podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná počas výjazdového rokovania vlády SR v Trebišove 15. mája 2019. Foto: TASR - Roman Hanc
Trebišov 15. mája (TASR) – V rámci akčného rozvojového plánu pre okres Trebišov došlo od augusta 2016 k vytvoreniu 2712 nových pracovných miest a zníženiu evidovanej nezamestnanosti na úroveň 12,73 %. Podarilo sa tak prekonať zámery akčného plánu pre tento okres naplánované do konca roku 2020. Po stredajšom výjazdovom rokovaní vlády v Trebišove o tom informoval vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD).


Miera evidovanej nezamestnanosti ku koncu augusta 2016 bola v okrese 17,06 %, cieľová miera nezamestnanosti do roku 2020 bola podľa akčného plánu 13,99 %. "K dnešnému dňu, viac ako rok a pol pred ukončením akčného plánu, bol tento cieľ splnený," konštatoval Raši.Akčný plán rozvoja okresu Trebišov mal za cieľ do roku 2020 vytvoriť 1540 nových pracovných miest. "Aj tento parameter sa podarilo naplniť a je perspektíva, že do okresu prídu noví investori," povedal. V okrese sa podľa neho darí využívať prostriedky z eurofondov, za uplynulý rok sa rozbehlo aj čerpanie regionálneho príspevku, ktorý je do roku 2020 v sume 5,8 milióna eur .

Takmer 60 % podporených nových pracovných miest vzniklo podľa štátneho tajomníka ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Branislava Ondruša (Smer-SD) v súkromných podnikoch a zhruba 40 % v samosprávach. Týkalo sa to hlavne odvetvia služieb, stavebníctva, priemyslu i zdravotnej starostlivosti.

Primátor Trebišova Marek Čižmár (nez.) potvrdil väčší záujem najmä stredných a malých podnikateľov o investovanie v oblasti a rozširovanie portfólia výroby. Za potešiteľný označil výrazný pokles miery evidovanej nezamestnanosti. "My sa už nachádzame momentálne v situácii, keď nedisponujeme veľkým množstvom kvalifikovanej pracovnej sily, ale čo je podstatné, dokážeme etablovať na pracovnom trhu postupne, samozrejme, aj v spolupráci s odborným školstvom, dlhodobo nezamestnaných," povedal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Macedónca odsúdili na osem a pol roka väzenia za pašovanie drog
<< predchádzajúci článok
V STU slávnostne inaugurovali rektora M. Fikara a dekanov fakúlt