Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. októbra 2018

Aktualizované: Minister Gál potvrdil zmiznutie spisu v Kočnerovej kauze TechnopolSúdny spis ku kauze Technopol, ktorý sa údajne stratil z Okresného súdu Bratislava I, rieši aj minister spravodlivosti. Ako pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa rezortu spravodlivosti ...Zdieľať
 Kočner

BRATISLAVA 23. októbra  - Minister spravodlivosti Gábor Gál potvrdil zmiznutie približne 300 strán spisu týkajúceho sa kauzy Technopol.

Ako ďalej povedal novinárom po návšteve Okresného súdu Bratislava I, vo veci podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Časť materiálu by mohli zrekonštruovať

Podľa Gála bude po prešetrení celej veci vyvodená aj personálna zodpovednosť. Dodal, že časť materiálu by mohla byť zrekonštruovaná na základe elektronických záznamov.

O zmiznutí približne troch stoviek strán zo spisu v kauze Technopol z Okresného súdu Bratislava I informoval ako prvý denník SME.

O kauze Technopol písal aj Kuciak

Kauza Technopol sa týka sporov o majetok v hodnote približne 20 miliónov eur. O akcie spoločnosti Technopol Services sa sporili manželia Pavel a Denisa P.

Záležitosť vyšetrovala aj polícia, ktorá v prípade vzniesla obvinenia z krádeže akcií a legalizácie príjmov z trestnej činnosti.

O kauze písal aj zavraždený novinár Ján Kuciak, pričom sa v súvislosti so záležitosťou spomínalo aj meno podnikateľa Mariana K. Tomu podľa medializovaných informácií prišlo na účet približne pol milióna eur z danej spoločnosti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Údajne zmiznutý spis ku Kočnerovej kauze Technopol rieši aj minister spravodlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
D. Lipšic podáva trestné oznámenie na P. Tótha za ohováranie
<< predchádzajúci článok
Čínski záchranári stále pátrajú po 18 uviaznutých baníkoch

Aktualizované: Minister Gál potvrdil zmiznutie spisu v Kočnerovej kauze Technopol - diskusné fórum čitateľov