Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. marca 2006

Američania odhalili najčastejšie príčiny šťastiaĽudia túžiaci po šťastí by sa nemali zaoberať kúpou zvieracieho miláčika.Zdieľať
Namiesto toho by sa mali zosobášiť, praktizovať náboženstvo, alebo požiadať o zvýšenie platu, potvrdil to najnovší americký výskum.

      Prieskum medzi 3000 Američanmi ukázal, že bohatí ľudia sú spravidla šťastnejší ako chudobní. Ľudia v manželstve sú spokojnejší viac než slobodní a veriaci sú šťastnejší ako neveriaci ľudia. Tretina skúmaných uviedla, že je v živote veľmi šťastná, polovica vzorky bola celkom šťastná a len 15 percent ľudí šťastie absolútne neprežíva. Zlý zdravotný stav bol pritom hlavnou príčinou ich nespokojnosti.
      Len 24 percent slobodných ľudí uviedlo, že sa cítia šťastní, pričom až 43 percent manželov uviedlo to isté. Ľudia, ktorí pravidelne navštevujú nejaký druh náboženských stretnutí, sú šťastnejší (43 percent) ako tí, ktorí navštívia kostol raz za čas (26 percent). Výskumníkov neprekvapilo, že takmer polovica tých, ktorých ročný príjem predstavuje viac ako 100.000 amerických dolárov, pociťuje veľké šťastie.
      Čo však výskumníkov prekvapilo najviac je fakt, že mačky a psy nemajú žiadny vplyv na úroveň šťastia svojich majiteľov. Podľa výskumu nie sú majitelia domácich miláčikov o nič šťastnejší, než ostatní ľudia.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vitamínové doplnky nenahradia zeleninu
<< predchádzajúci článok
Milión korún na pamätník obetiam havárie lietadla AN-24