Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

05. septembra 2019

Americké firmy vytvorili omnoho viac pracovných miest, než sa čakaloAmerický súkromný sektor vytvoril v auguste omnoho viac pracovných miest, než sa očakávalo. Uviedla to vo štvrtok spoločnosť ADP, ktorá spracováva príslušné údaje.Zdieľať
Foto: TASR/AP
Washington 5. septembra (TASR) - Americký súkromný sektor vytvoril v auguste omnoho viac pracovných miest, než sa očakávalo. Uviedla to vo štvrtok spoločnosť ADP, ktorá spracováva príslušné údaje.


Podľa ADP americké firmy vytvorili minulý mesiac celkovo 195.000 nových pracovných miest. V júli ich po revízii smerom nadol vzniklo 142.000. Pôvodne sa za júl udávalo vytvorenie 156.000 pracovných miest v súkromnom sektore.

Augustový výsledok vysoko prekonal očakávania ekonómov. Tí predpokladali, že firmy vytvoria 149.000 nových pracovných pozícií.

Ako uviedol hlavný ekonóm Moody's Analytics Mark Zandi, aj napriek spomaľovaniu rastu ekonomiky si firmy držia stabilnú pozíciu, čo sa týka zamestnanosti. "Dokiaľ bude tento stav pretrvávať, recesii by sme sa mali vyhnúť," dodal.

K tvorbe nových pracovných miest výrazne prispel sektor služieb, kde vzniklo 184.000 nových pozícií. Čo sa týka výrobného sektora, ten zaznamenal len mierny rast počtu nových miest, firmy v rámci tohto sektora vytvorili iba 11.000 nových pozícií.

Trhy teraz čakajú na informácie o vývoji na celkovom pracovnom trhu zo strany amerického ministerstva práce. Ministerstvo informuje o tvorbe nových pracovných miest nielen v súkromnom, ale aj vo verejnom sektore. Informácie o tvorbe pracovných miest a nezamestnanosti za august zverejní ministerstvo v piatok 6. septembra.

Ekonómovia očakávajú, že celkový trh práce v USA vytvoril v auguste 158.000 nových pracovných miest po 164.000 v júli. Zároveň počítajú s tým, že nezamestnanosť sa udržala na úrovni 3,7 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rezort zdravotníctva chce zmeniť úhrady zubných náhrad
<< predchádzajúci článok
M. Lajčák prijal nového veľvyslanca Izraela

Americké firmy vytvorili omnoho viac pracovných miest, než sa čakalo - diskusné fórum čitateľov