Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. novembra 2012

Anders Breivik je nespokojný, nepáčia sa mu praktiky väzniceOdsúdený nórsky masový vrah Anders Breivik je nespokojný s podmienkami svojho väznenia. Ako vo štvrtok potvrdil jeho právnik, rodák z Osla, ktorý má na svedomí 77 životov, sa sťažuje na ...Zdieľať
vaznica andersa breivika OSLO 8. novembra (WEBNOVINY) - Odsúdený nórsky masový vrah Anders Breivik je nespokojný s podmienkami svojho väznenia.


Ako vo štvrtok potvrdil jeho právnik, rodák z Osla, ktorý má na svedomí 77 životov, sa sťažuje na prísny režim.

Jeho dôsledkom je, že sa musí podrobovať pravidelným osobným prehliadkam i kontrolám miestností, v ktorých sa pohybuje, a navyše nemôže používať počítač napriek jeho prítomnosti v jednej z izieb.

Breivikov právnik navyše poukazuje na fakt, že jeho korešpondencia je prísne cenzurovaná a nesmie sa v nej spomínať politika. Advokát to považuje za porušovanie ľudských práv zaručených ústavou.

Breivika, ktorý minulý rok zabil 77 ľudí, v auguste odsúdili na maximálny, 21-ročný trest s možnosťou opakovaného predlžovania o päť rokov, kým bude považovaný za nebezpečného pre spoločnosť.

Samozvaného bojovníka proti multikulturalizmu uznali za príčetného, trestne stíhateľného a preto vinného z terorizmu a úkladných vrážd.

Pravicový extrémista si trest za svoje vyčíňanie v centre Osla a na ostrove Utoya z júla 2011 odpykáva vo väznici neďaleko Osla.

Obrazom: Väzenie Andersa Breivika

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cenu ARCH si ukoristila bytovka v Liptovskom Mikuláši
<< predchádzajúci článok
Keňanka porodila dvojičky, dala im mená Obama a Romney