15. januára 2014

´Anjelky´ prekvapujúco podľahli Kayseri 42:53

Na snímke hráčka Good Angels Miljana Bojovičová (vpravo) a hráčka Kaskisporu Aysegül Günayová počas zápasu 6. kola Európskej ligy žien v basketbale medzi Good Angels Košice - Kayseri Kaskispor 15. januára 2014 v Košiciach. Foto: TASR/ Milan Kapusta
Košice 15. januára (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice podľahli v stredajšom zápase Európskej ligy 2013/2014 tureckému Kayseri Kaski spor 42:53. V tabuľke A-skupiny majú na konte deväť bodov za tri výhry a rovnaký počet prehier. Slovenský šampión tak naďalej figuruje na druhej pozícii o skóre práve pred tureckým súperom. Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie predstavia 30. januára na palubovke maďarského klubu HAT Agro UNI Györ (18:00).

Dobrá turecká defenzíva

Na snímke hráčka Good Angels Plenette Piersonová (uprostred) a hráčky Kaskisporu Lara Sandersová (vľavo) a Camille Littleová počas zápasu 6. kola Európskej ligy žien v basketbale medzi Good Angels Košice - Kayseri Kaskispor 15. januára 2014 v Košiciach. Foto: TASR/ Milan Kapusta
Lepší vstup do zápasu mali domáce hráčky, ktoré sa po presných hodoch Zietarovej a Bojovičovej ujali vedenia 4:0. Dlho sa však z neho netešili a v 6. minúte Wrightová upravila na 4:6 z pohľadu hráčok Good Angels. Tie poslala do vedenia 8:6 dvomi košmi Piersonová a v 8. minúte vyhrávali o dva body aj po presnej ruke Abdiovej (10:8). Prvú desaťminútovky však vyhrali hostky 12:11. Tie zlepšili predovšetkým obranu a úspešné boli i na doskoku, nielen v obrane, ale i útoku. V 12. minúte ešte vyhrávali Košičanky 13:12, potom ich ale súperky držali na dištanc a postupne sa začali i bodovo presadzovať. O minútu neskôr viedli o tri body 16:13 a o dve minúty neskôr Littleová zvýšila už na 18:13. "Anjelky" sa veľmi ťažko presadzovali cez tureckú defenzívu, napriek tomu v 16. minúte zrovnala na 19:19 Piersonová. Ďalšie štyri body však pridala hosťujúca Littleová (19:23) a v 19. minúte upravila na 21:27 jej spoluhráčka Mazičová. V závere znížila na polčasových 26:29 Abdiová.

V úvode druhého dejstva sa presadila hosťujúca rozohrávačka Martínezová, ktorá najprv upravila na 26:31 a v 22. minúte po trojke už na 26:34. Až potom sa v 24. minúte presadila Kupčíková (28:34) a šesťbodové manko sa nezmenilo ani po presnom zásahu Krivačevičovej o minútu neskôr 30:36. V ďalšom priebehu obidve družstvá dobre bránili a ďalšiu zmenu skóre priniesol až trestný hod Demirokovej (30:37). V závere tretej desaťminútovky ešte pridala dva body hostí Littleová - 30:39. Iskierku nádeje vykresala pre Good Angels Kupčíková, ktorá v 34. minúte korigovala na 34:40. Súperky však odpovedali tromi bodmi a v ďalších minútach už dominovali na palubovke. Zápas napokon doviedli do úspešného konca 53:42.

.
A-skupina Euroligy žien:

Good Angels Košice - Kayseri Kaski spor 42:53 (26:29)

Zostava a body GA: Kupčíková 8, Piersonová 6, Bojovičová 5, Zietarová 2, Levčenková 0 (Krivačevičová 12, Abdiová 6, Pindrochová 2, Bálintová 1, Perkinsová 0, Hruščáková 0) - najviac bodov Kayseri: Littleová 19, Wrightová 16, Sandersová 8. Rozhodovali: Simonow (Nem.), Krejič (Slovin.), Mrdak (Srb.), TH: 6/3 - 20/14, trojky: 1:1, fauly: 19:15, 3987 divákov.