Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

25. novembra 2022

Archeológovia našli v kanalizácii pod Koloseom kosti zvierat a minceVýskum sa začal v januári a jeho súčasťou bolo čistenie asi 70 metrov drenážneho systému pod Koloseom.Zdieľať
Archeológovia našli v kanalizácii pod Koloseom kosti zvierat a mince

Archeológovia objavili pri výskume drenážneho systému pod rímskym Koloseom úlomky kostí medveďov a veľkých mačkovitých šeliem, ktoré sa pravdepodobne zúčastňovali na gladiátorských zápasoch v starovekom amfiteátri. Výsledky výskumu zverejnili archeológovia vo štvrtkovom vyhlásení.


Archeológovia skúmali drenážny systém pod Koloseom, pričom objavili aj vyše 50 bronzových mincí z neskoršieho obdobia antického Ríma. Objavili aj striebornú mincu z roku 170/171 n. l., pripomínajúcu desať rokov vlády cisára Marca Aurelia (161–180), píše sa vo vyhlásení.

Výskum sa začal v januári a jeho súčasťou bolo čistenie asi 70 metrov drenážneho systému pod Koloseom. Pri skúmaní našli archeológovia aj semená fíg a melónov, ako aj stopy po olivách a orechoch, čo by mohlo naznačovať, aké občerstvenie diváci v staroveku obľubovali.

Riaditeľka archeologického parku Kolosea Alfonsina Russová povedala, že tieto objavy "prehlbujú naše vedomosti o zvykoch vtedajších divákov".

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Nový singel Roba Opatovského s Bystríkom Na kopce odštartoval vianočné obdobie
<< predchádzajúci článok
Vypijete denne osem pohárov vody? Môže to byť priveľa