Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. marca 2019

Arcibiskupskému úradu poslali mŕtvu myš, vyvolala rozsiahly zásahIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Mníchov 14. marca (TASR) - Rozsiahly zásah vyvolala vo štvrtok ráno v Mníchove zásielka doručená miestnemu rímskokatolíckemu arcibiskupskému úradu, ktorá podľa pracovníkov obsahovala neznámu "hnedú a húževnatú" hmotu. Čoskoro sa však ukázalo, že v obálke sa namiesto potenciálne nebezpečnej látky nachádzala mŕtva myš, uviedla tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na hovorcu hasičského zboru.


Pracovníčke Mníchovsko-freisinskej arcidiecézy, ktorá zásielku otvárala, prišlo nevoľno a vracala. S podobnými ťažkosťami previezli do nemocnice celkove štyri osoby. Všetkých šesť osôb, ktoré prišli s obálkou do styku, podrobili zasahujúce zložky dekontaminácii, pričom sa museli vyzliecť a umyť.

Na mieste incidentu zasahoval 30-členný tím so 14 vozidlami. Po zistení, že zásielka obsahovala zdochlinu myši v rozklade, bol poplach odvolaný a budova okolo poludnia opäť sprístupnená.

Podľa hovorcu mníchovskej polície nie je zatiaľ jasné, kto túto obálku arcibiskupskému úradu poslal. Dodal, že prípadom sa zaoberajú kriminalisti, ktorí zaistili stopy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Venezuela obvinila USA a Guaidóa z teroristického úroku na ropný závod
<< predchádzajúci článok
V Česku je v kritickom alebo havarijnom stave 1646 cestných mostov

Arcibiskupskému úradu poslali mŕtvu myš, vyvolala rozsiahly zásah - diskusné fórum čitateľov