Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

26. marca 2018

Asi 200 detí z 50 slovenských miest vytvára hľadačky o prírodeIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Henrich Mišovič
 
Zvolen 26. marca (TASR) – Poézia je jednou zo súčastí questu (hľadačky), ktorú školské tímy zložené z jedného učiteľa a štyroch žiakov vytvárajú v týchto dňoch vo svojich mestách. Hľadačka je dobrodružná vychádzka a jej cieľom je priblížiť deťom prírodné prvky a biodiverzitu mesta, o ktorých často ani netušia.


Ako pre TASR uviedla Ivana Poláčková, koordinátorka projektu z Centra environmentálnej a etickej výchovy (CEEV) Živica, 50 hľadačiek práve vzniká vďaka česko-slovenskému projektu Tajný život mesta, ktorý realizuje CEEV Živica. O tom, čo sú to hľadačky a ako ich vytvoriť zaujímavo a dobrodružne, sa školské tímy z 50 škôl dozvedeli na kurzoch v piatich mestách Slovenska. "Teraz už deti mapujú územia svojich miest a hľadajú v nich zaujímavé časti prírody, aby ich formou dobrodružnej hľadačky predstavili všetkým, ktorí sa o svojom meste chcú dozvedieť niečo nové," približuje Poláčková.

Pátrať budú napríklad po zaujímavých stromoch, skalných útvaroch, mokradiach, ale aj po ovocných sadoch tradičných odrôd, divokých kútoch alebo vertikálnej zeleni. „To všetko je súčasťou biodiverzity v mestách a cieľom projektu je upozorniť na to, že mnohí z nás túto rozmanitosť nevnímajú. Práve hľadačky zábavnou formou vytiahnu ľudí von a ukážu im, čo všetko mestá skrývajú,“ dopĺňa Poláčková.

Na jednom z kurzov si tvorbu questov vyskúšali aj samotní učitelia, ktorí tieto vedomosti potom preniesli na žiakov v školskom tíme. Jeden z ich spoločných výtvorov – hľadačku v okolí Vzdelávacieho centra Zaježová - si záujemcovia môžu pozrieť a na mieste aj otestovať na stránke CEEV Živica.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VIDEO: Kontroverzný spevák Psy možno vystúpi v KĽDR
<< predchádzajúci článok
Prevencia je pri rakovine hrubého čreva kľúčová, na toto dávajte pozor

Asi 200 detí z 50 slovenských miest vytvára hľadačky o prírode - diskusné fórum čitateľov