Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

26. marca 2018

Vedcov v Indii zmiatla slonica fajčiaca drevené uhlieIndických vedcov zmiatla slonica, ktorú nafilmovali, ako pri konzumácii tlejúcich kusov dreveného uhlia vyfukuje kúdoly dymu.Zdieľať
Slonica, ilustračná snímka. Foto: Youtube
 
Naí Dillí 26. marca (TASR) - Indických vedcov zmiatla slonica, ktorú nafilmovali, ako pri konzumácii tlejúcich kusov dreveného uhlia vyfukuje kúdoly dymu.


Výskumníci zo Združenia pre ochranu zveriny žijúcej vo voľnej prírode (WCS) natočili nezvyčajne sa správajúcu slonicu v národnom parku Nagarhole na juhu Indie. Na videu je vidieť, ako slonica zdvíha chobotom drevené uhlie, dáva si ho do papule a vyfukuje veľký oblak dymu.Vedci sa domnievajú, že zviera sa pokúša zjesť drevené uhlie zo zdravotných dôvodov. "Zdá sa, že zdvíha tie kúsky z vrchnej vrstvy lesnej pôdy, vyfukuje popol a pojedá zvyšok," hovorí Dr. Varun Gosvámí, odborník na biológiu slonov.

Drevené uhlie obsahuje látky viažuce toxíny, čo môže mať podľa vedcov pre slony liečivé účinky. Spálené kusy dreva môžu taktiež slúžiť ako preháňadlo pre hrubokožce, ktoré ich v divočine jedia po lesných požiaroch a úderoch blesku, dodáva britský denník Independent.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Július Móži upravoval ľudové piesne aj pre SĽUK a iné folklórne súbory
<< predchádzajúci článok
VIDEO: Kontroverzný spevák Psy možno vystúpi v KĽDR

Vedcov v Indii zmiatla slonica fajčiaca drevené uhlie - diskusné fórum čitateľov