Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

15. februára 2021

Autá slávnej značky Jaguar budú o niekoľko rokov vyrábané už iba na elektrický pohonBritská automobilka Jaguar plánuje do roku 2025 začať vyrábať výlučne elektromobily a postupne ukončiť produkciu vozidiel so spaľovacími motormi. SpoločnosťZdieľať
britain_electric_cars_14025 697cb080805147ff85b5d68eae666128 676x449 15.2.2021 (Webnoviny.sk) - Britská automobilka Jaguar plánuje do roku 2025 začať vyrábať výlučne elektromobily a postupne ukončiť produkciu vozidiel so spaľovacími motormi.


Spoločnosť Jaguar Land Rover, ktorú vlastní indický konglomerát Tata Motors, dúfa, že týmto krokom pomôže zvrátiť osud 86-ročnej značky Jaguar, ktorej sa v ostatných rokoch nedarilo tak, ako očakávala.

Land Rover sa trochu oneskorí


Firma podotkla, že omnoho ziskovejšia značka Land Rover bude v roku 2024 vyrábať svoj prvý čisto elektrický model, keďže postupne tiež vyraďuje spaľovacie motory.

Britský minister dopravy Grant Shapps túto správu privítal ako „obrovský krok pre britskú výrobu automobilov“.

Tisíce pracovníkov na Slovensku


Spoločnosť Jaguar Land Rover pôsobí aj na Slovensku, kde zamestnáva priamo viac ako 3-tisíc pracovníkov a ďalších viac ako 20-tisíc v rámci dodávateľských reťazcov.

Pred niekoľkými dňami v rámci produkcie pod Tatrami zaznamenala zaujímavý míľnik, keď vyrobila jubilejné stotisíce vozidlo.


Zdroj: Webnoviny.sk - Autá slávnej značky Jaguar budú o niekoľko rokov vyrábané už iba na elektrický pohon © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Google zobrazoval zavádzajúce hodnotenia francúzskych hotelov, vyšetrovanie vyústilo do pokuty
<< predchádzajúci článok
Jivin’ kapely King Shaolin eskaloval na 3 najhranejšiu skladbu a teraz dostal aj nový vizuál

Autá slávnej značky Jaguar budú o niekoľko rokov vyrábané už iba na elektrický pohon - diskusné fórum čitateľov