Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. novembra 2006

Baníkov budú hľadať kamerami, pripravených je 200 záchranárovZáchranári z Hlavnej banskej záchrannej stanice v Prievidzi budú štyroch nezvestných baníkov, ktorých dnes ráno zavalilo v Nováckych baniach, hľadať pomocou infračervenej kamery. Podľa hovorcu ...Zdieľať

TRENČÍN 16. novembra (WEBNOVINY) – Záchranári z Hlavnej banskej záchrannej stanice v Prievidzi budú štyroch nezvestných baníkov, ktorých dnes ráno zavalilo v Nováckych baniach, hľadať pomocou infračervenej kamery. Podľa hovorcu ministerstva hospodárstva Branislava Zvaru záchranári vŕtajú otvory, kam vložia kameru, ktorú okolo 22:00 dovezú z Ostravy. Ak kamery baníkov lokalizujú, do akcie je pripravených zasiahnuť viac ako 200 záchranárov. Záchranári majú viacero variantov záchranných prác tak, aby sa minimalizovala možnosť ďalšieho uvoľnenia bahna.

Zvara ďalej pre agentúru SITA uviedol, že v mieste prievalu nadložných mokrých materiálov sa to vôbec nepredpokladalo. Záchranári podľa Zvaru naďalej veria, že baníci ešte žijú, pretože v zavalenom úseku bane mohla vzniknúť vzduchová štrbina.

Štyroch nezvestných baníkov zavalilo dnes pred 7. hodinou v hĺbke 200 metrov. V havarijnom úseku sa nachádzali aj ďalší baníci, tí sú podľa riaditeľa Baní Nováky Stanislava Gurského v poriadku. Prípad bude vyšetrovať Obvodný banský úrad v Prievidzi. Do Nováckych baní dorazil aj minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek.

Ako informovala vedúca sekretariátu generálneho riaditeľa Hornonitrianskych baní Iveta Roháčová, k nehode došlo v 7. ťažobnom úseku na stenovom porube 107 090 pred 7:00. „Vytiekla voda a nadložné zavodnené materiály do pracovného priestoru porubu a prístupových chodieb,“ uviedla Roháčová.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nový riaditeľ Rooseveltovej NsP Šulaj sa ujal funkcie
<< predchádzajúci článok
Zadržali jedného z páchateľov vraždy v Polomke