Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2019

Banská Bystrica zmierňuje horúčavy vodnými hmlami aj fontánamiIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Lenka Krošláková
Banská Bystrica 12. júna (TASR) – Banskobystrická mestská samospráva zatiaľ v súvislosti s pokračujúcimi vysokými dennými teplotami neprijíma žiadne mimoriadne opatrenia. Pracovníci mestského úradu fungujú v bežnom režime tak ako doteraz, žiadna zmena pracovného času. Pre TASR to v stredu uviedla hovorkyňa banskobystrického primátora Dominika Mojžišová.


Podľa nej obyvatelia sa počas horúcich dní môžu osviežiť v meste prostredníctvom pitných fontánok a ochladiť vodnou hmlou, ktorá je nainštalovaná na Námestí SNP, pod Pamätníkom SNP, kde je korčuliarska dráha a ďalšia pribudla aj pri frekventovanej zastávke na Námestí slobody. Na sídliskách sa s nimi zatiaľ nepočíta, keďže problémom je ich napojenie na vodovodnú a elektrickú prípojku i zabezpečenie technologického priestoru na čerpadlo.

Banskobystričanov a návštevníkov mesta v týchto dňoch osviežuje fontána na historickom námestí, deti najmä nová fontána v parku pred mestským úradom, ktorú spustili len pred pár týždňami, po ktorej môžu pobehovať. Za tmy svieti rôznymi farbami.

Podľa Mojžišovej mesto zabezpečuje tiež pravidelné kropenie miestnych komunikácií v centre mesta i na sídliskách. Mechanizmy sú permanentne v teréne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Košiciach evidujú viac pacientov s cievnou mozgovou príhodou
<< predchádzajúci článok
Trump uvažuje o vyslaní ďalších 2000 vojakov do Poľska

Banská Bystrica zmierňuje horúčavy vodnými hmlami aj fontánami - diskusné fórum čitateľov