Basketbalisti Lakers aj Clippers majú nôž na krku

Obidva basketbalové kluby z Los Angeles sú na prahu vypadnutia z play-off NBA. Domáce prostredie v Staples Center v sobotu nežičilo ani Clippers, ani o pár hodín neskôr Lakers. ...

kenyon martin LOS ANGELES 20. mája (WEBNOVINY) - Obidva basketbalové kluby z Los Angeles sú na prahu vypadnutia z play-off NBA.

Domáce prostredie v Staples Center v sobotu nežičilo ani Clippers, ani o pár hodín neskôr Lakers.

Clippers ani v treťom zápase nedokázali nájsť recept na najlepší tím Západnej konferencie v základnej časti a hoci v druhej štvrtine vedli už o 24 bodov, podľahli San Antoniu 86:96.

Spurs ešte do konca polčasu znížili na desaťbodový rozdiel (43:53) a v tretej štvrtine predviedli zničujúcu šnúru 24 bodov v rade.

Túto dvanásťminútovku vyhrali 26:8 a potom už mali všetko pod kontrolou.

"Nebolo v pláne poskytnúť im taký náskok, ale vedeli sme, že máme ešte dosť času a nesmieme to vzdávať. Azda pochopili, že tento tím je nezlomný, a takáto skúsenosť mu dodá ešte viac pokoja," povedal veterán v drese San Antonia Tim Duncan.

Spurs v sérii vedú 3:0, v tohtoročnom play-off ešte neprehrali a v súčte so základnou časťou ťahajú z pohľadu klubu rekordnú šnúru 17 víťazstiev, rovnako dlhú ako v roku 2004, keď im ju prerušili v treťom zápase semifinále konferencie Lakers.

Tí v sobotu nenadviazali na svoj piatkový prvý triumf v sérii s Oklahoma City a po prehre 100:103 majú rovnako ako Clippers nôž na krku - zaostávajú už 1:3. Ešte 7:45 min pred koncom pritom viedli o 11 bodov, ale vtedy zavelil trojkou do útoku nedávno ešte hráč Lakers Derek Fisher a hostia v zostávajúcom čase prevýšili domácich o 14 bodov.

Do rozhodujúceho vedenia ich dostal 13,7 pred koncom Kevin Durant, keď v obrane vzal loptu Pauovi Gasolovi a z následného útoku chladnokrne zakončil za tri body, hoci po zápase priznal: "Keď lopta opúšťala moju ruku, pomyslel som si: ´Ak tam nespadne, bude to katastrofálna strela´."

Tréner Thunder Scott Brooks však vyzdvihol iný aspekt hry najlepšieho strelca troch sezón v rade: "Rozhodla obrana. Kevin osvedčil svoju hru rukami. V obrane je vynikajúci a to ho robí výnimočným hráčom."

Výsledky - sobota:
Západná konferencia - 2. kolo play-off (semifinále) - 4. zápas:
Los Angeles Lakers - Oklahoma City 100:103 (29:24, 27:22, 24:25, 20:32) - stav série 1:3
Najviac bodov: Bryant 38, A. Bynum 18, World Peace 14 - Westbrook 37, Durant 31 (13 doskokov), Ibaka 14

Západná konferencia - 2. kolo play-off (semifinále) - 3. zápas:
Los Angeles Clippers - San Antonio 86:96 (33:11, 20:32, 8:26, 25:27) - stav série 0:3
Najviac bodov: Griffin 28 (16 doskokov), Mo Williams 19, Paul 12 - T. Parker 23 (10 asistencií), Duncan 19 (13 doskokov), Leonard 14