27. apríla 2006

Basketbalistky MBK Ružomberok odvrátili mečbal Košíc

Basketbalistky MBK Ružomberok vyhrali v stredajšom treťom finálovom zápase extraligy basketbalistiek nad obhajkyňami titulu z Košíc 79:77 a upravili stav série na 1:2 na zápasy. Košičanky po ...

RUŽOMBEROK 27. apríla (WN/SITA) - Basketbalistky MBK Ružomberok vyhrali v stredajšom treťom finálovom zápase extraligy basketbalistiek nad obhajkyňami titulu z Košíc 79:77 a upravili stav série na 1:2 na zápasy. Košičanky po výbornej prvej štvrtine neodolali v ďalšom priebehu enormnému úsiliu domácich a tak ďalšiu šancu obhájiť titul a skompletizovať majstrovský hetrik budú mať v sobotu 29. apríla v domácom prostredí (začiatok 17.30 h).

MBK Ružomberok - K Cero I.C.P. Košice 79:77 (18:30, 24:12, 18:24, 19:11) - stav série 1:2

Zostavy a body: Furková 20, Ivanová 6, Belanská 8, Butlerová 8, Borecká 5 (Uhrová 15, Ivančevičová 9, Oravcová 8 - Mazzanteová 22, Carterová 17, Jalčová 14, Číkošová 8, Ružičková 0 (Michulková 12, Frniaková 2, Jurčenková 2, TH: 25/17 - 28/24, fauly: 20 - 24, trojky: 6 - 5, rozhodovali: Sudek a Hlinka, 1600 divákov

Košičanky začali tretí finálový duel so sebavedomím a rýchlo viedli 6:0. Domáce sa naopak v útoku opäť trápili, nevychádzali im ani strelecké pokusy z poľa a tak celú prvú štvrtinu ťahali za kratší koniec. Obhajkyne titulu vďaka výbornému úseku od 7. do 10. minúty získali až dvanásťbodový náskok (18:30). V krátkej dvojminútovej prestávke sa však hráčky MBK skonsolidovali, pritvrdili v obrane a pomohol im aj príchod Uhrovej na palubovku. Za štyri minúty druhej časti hry stiahli Liptáčky rozdiel iba na tri body (27:30). Košičanky mali zrazu problém presadiť sa pod košom, strácali lopty a nad vodou ich držali iba úspešne trojky Mazzanteovej. Ružomberčanky sa v 19. minúte prvýkrát ujali vedenia (40:38), no do šatní išli obe družstvá za nerozhodného stavu 42:42. Po prestávke pokračovali v nápore domáce a rýchlo viedli 49:42. Následne však prišla trinásťbodová šnúra hostí a na koni boli opäť Košičanky. V poslednej štvrtine sa Ružomberčanky snažili zo všetkých síl otočiť skóre zápasu a vynútiť si aspoň predĺženie série. V 35. min vyrovnali na 70:70 a v dramatickom závere sa im nakoniec podarilo zvíťaziť.

Hlasy po zápase:

Marián Svoboda (tréner Ružomberka): "Do zápasu sme išli s tým, že smolu už musíme prelomiť. Prvú štvrtinu sme ešte hrali v útlme, dreli sme, ale koše nepadali. V druhej štvrtine sme sa chytili a vyrovnali. Po prestávke to bolo už o vôli, bol to taký riadny zápas play off. Som rád, že sme dokázali vyhrať a dievčatá si zaslúžia pochvalu. Presvedčili sa, že keď zaberú, aj súper začne robiť chyby. Verím, že teraz nám to psychicky pomôže, a že takto dobre zahráme aj v Košiciach."

Vladimír Karnay (tréner Košíc): "My sme predpokladali, že tento duel bude úplne iný ako tie predchádzajúce, pretože súperovi išlo o všetko. Dobre sme začali a to, čo sa odohralo na konci, nebudem komentovať. Na palubovke by vždy mali rozhodovať o výsledku hráčky a tréneri. Keby nám rozhodcovia nezapískali nezmyselný útočný faul, tak som presvedčený, že zápas sa skončí o dva body pre Košice. Gratulujem Ružomberku a verím, že v sobotu sa bude u nás doma rozhodovať o výsledku len na palubovke."