Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. januára 2010

Belousovová žiada štatistiku kriminality RómovSlovenská národná strana (SNS) žiada dôkladnejšie mapovanie rómskej kriminality v regiónoch a opätovné zavedenie štatistiky trestných činov Rómov. Podľa ...Zdieľať
Belousovová

Foto:

BRATISLAVA 26. januára (WEBNOVINY) - Slovenská národná strana (SNS) žiada dôkladnejšie mapovanie rómskej kriminality v regiónoch a opätovné zavedenie štatistiky trestných činov Rómov. Podľa prvej podpredsedníčky národniarov Anny Belousovovej súčasné vedenie štatistík, ktoré nezohľadňuje pôvod útočníka, je slepou uličkou, na konci ktorej sú konkrétne obete a ich tragické osudy. "Cigánska kriminalita a následná nespokojnosť občanov s neriešením problémov nadobudla rozmery, nad ktorými ak budeme zatvárať oči, vrátia sa nám v budúcnosti s ďaleko väčšou razanciou," odôvodňuje požiadavku národniarov Belousovová. Ako príklad uvádza útoky Rómov v Kozárovciach, keď hádzali do áut kamene, či zastrašovanie a terorizovanie detí v michalovskom Angi Mlyne. "Včerajší prípad vraždy dôchodcu v jeho vlastnom dome dvojicou cigánskych násilníkov a recidivistov nás utvrdzuje v presvedčení, že štát má povinnosť zabezpečiť ochranu svojich obyvateľov a urobiť také opatrenia, aby k podobným činom v budúcnosti nedochádzalo," argumentuje prvá podpredsedníčka SNS.

Podľa Belousovovej je nečinnosť policajných zložiek a ich zlyhanie pri ochrane obyvateľstva v niektorých prípadoch zarážajúca. Tvrdí, že je potrebné vážne sa zaoberať možnosťou obmedzenia slobody pohybu pre recidivistov a páchateľov závažných trestných činov "spôsobom, ktorý súčasné technológie umožňujú". Národniari chcú na základe štatistík kriminality Rómov usmerňovať pomoc a podporu štátu konkrétnym regiónom a obciam, ale aj rozhodovať o trestných postihoch a ochrane obyvateľstva. Belousovová tvrdí, že nejde o porušenie ľudských práv, ale "o veľmi konkrétne postihovanie kriminálnikov".

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ZMOS: Samosprávy potrebujú 100 miliónov eur
<< predchádzajúci článok
DZURINDA: O financovanie strany som sa nestaral