24hod.sk    Šport    Hokej

31. decembra 2005

Bez straty Rusko a Kanada

Neohrozene zatiaľ kráčajú majstrovstvami sveta hokejistov do 20 rokov mladí ruskí reprezentanti, ktorí po víťazstvách nad Švédskom (5:1) a Sloven-skom (6:2) si v noci na piatok poradili v B-skupine aj s lotyšskými rovesníkmi (3:1).

Obhajca strieborných medailí z posledného juniorského svetového šampionátu mal

v Kamloops opäť raketový nástup, keď v 4. minúte v priebehu šiestich sekúnd strelil dva góly. Prvý zaznamenala v presilovke vlaňajšia draftová dvojka Jevgenij Malkin. Lotyši síce znížili
v druhej tretine zásluhou Klujevskisa, no Lemťugov svojím druhým gólom dal výsledku konečnú podobu. Bez straty bodu sú naďalej aj domáci Kanaďania. Úradu-júci majster sveta viedol vo vypredanom vancouverskom Pacific Coliseum po prvej časti nad Nórskom gólom obrancu Chicaga Black-hawks Camerona Bar-kera. O svojom triumfe 4:0 rozhodol troma rýchlymi gólmi medzi 35.-37. minútou. Čiarovým rozhodcom stretnutia bol Slovák Miroslav Valach.

Výsledky
A-skupina: Nórsko - Kanada 0:4 (0:1, 0:3, 0:0). Góly: 16. Barker, 35. Bolland, 36. Chipchura, 37. Bourdon.
B-skupina: Lotyšsko - Rusko 1:3 (0:2, 1:1, 0:0).Góly: 33. Klujevskis - 4. a 37. Lemťugov, 4. Malkin.