Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júna 2024

Bezpečnostná rada OSN prijala prvú rezolúciu o prímerí vo vojne v Pásme Gazy, budú Izrael a Hamas súhlasiť s napredovaním plánu?Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národov (BR OSN) schválila svoju prvú rezolúciu podporujúcu plán na prímerie vo vojne medzi ...Zdieľať
aptopix_israel_palestinians_65373 676x451 11.6.2024 (SITA.sk) - Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národov (BR OSN) schválila svoju prvú rezolúciu podporujúcu plán na prímerie vo vojne medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy. Štrnásť z 15 členov rady hlasovalo za ňu, Rusko sa zdržalo.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Rezolúcia, podporovaná Spojenými štátmi, víta návrh o prímerí oznámený americkým prezidentom Joeom Bidenom, ktorý podľa Washingtontu Izrael prijal.

Návrh urguje Hamas, aby prijal trojfázový plán. Rezolúcia vyzýva Izrael a Hamas, aby „bezodkladne a bezpodmienečne plne implementovali jeho podmienky".

Či Izrael a Hamas budú súhlasiť s napredovaním plánu, zostáva otázne. Veľká podpora rezolúcie v Bezpečnostnej rade, najmocnejšom orgáne OSN, vytvára ďalší tlak na obe strany, aby návrh schválili.Zdroj: SITA.sk - Bezpečnostná rada OSN prijala prvú rezolúciu o prímerí vo vojne v Pásme Gazy, budú Izrael a Hamas súhlasiť s napredovaním plánu? © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bojnice: Kuchynský a jedálenský trakt nemocnice v Bojniciach zrekonštruujú
<< predchádzajúci článok
Ako odstrániť nudu z pitného režimu? Objavte svet čerstvosti a chutí!