Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júna 2024

V Barentsovom mori horí ruský torpédoborec Admirál LevčenkoRuský torpédoborec Admirál Levčenko, ktorý sa nachádza v Barentsovom mori v Severnom ľadovom oceáne, zachvátil požiar. Na Facebooku o tom informoval hovorca ukrajinského námorníctvaZdieľať
gettyimages 1150051452 676x451 11.6.2024 (SITA.sk) - Ruský torpédoborec Admirál Levčenko, ktorý sa nachádza v Barentsovom mori v Severnom ľadovom oceáne, zachvátil požiar. Na Facebooku o tom informoval hovorca ukrajinského námorníctva Dmytro Pletenčuk.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Nepriateľská technika je v plameňoch - konkrétne veľká protiponorková loď Admirál Levčenko v Barentsovom mori. Jej boj o prežitie pokračuje, dúfajme, že márne," napísal Pletenčuk.

Uvedený torpédoborec pojme niekoľko stoviek členov posádky. Loď bola uvedená do prevádzky v roku 1988. Jej domovským prístavom je Severomorsk na východnom pobreží Kolského zálivu v Barentsovom mori.


Loď Admirál Levchenko nesie úderné zbrane - raketové torpéda Rastrub, ktoré môžu zasiahnuť podvodné aj povrchové ciele.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: SITA.sk - V Barentsovom mori horí ruský torpédoborec Admirál Levčenko © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skrášlili sme priestory detského kardiocentra. OBI deťom s radosťou!
<< predchádzajúci článok
Festivalová kolekcia WE ARE ONE SOUND: Oslávte slobodu a radosť letných dní s Answear.LAB