Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júna 2024

Ukrajina úspešne ničí ruské lode, Kyjev nasadzuje ponorky na hliadkovanie v Čiernom moriRusko začalo používať ponorky na hliadkovanie v Čiernom mori po tom, čo Ukrajina úspešne zaútočila na niekoľko ruských lodí. Ako referuje web Kyiv Independent, vo vysielaní národnej televízie to uviedol hovorca ...Zdieľať
russia_kursk_disaster_06399 f8683d7c86c645eb84a5cfc30704fda4 676x450 11.6.2024 (SITA.sk) - Rusko začalo používať ponorky na hliadkovanie v Čiernom mori po tom, čo Ukrajina úspešne zaútočila na niekoľko ruských lodí. Ako referuje web Kyiv Independent, vo vysielaní národnej televízie to uviedol hovorca ukrajinského námorníctva Dmytro Pletenčuk.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajina od začiatku rozsiahlej invázie opakovane útočí na ruské plavidlá. Podľa ukrajinskej armády bolo k decembru minulého roka zničených približne 30 % ruskej Čiernomorskej flotily.

„Oni (Rusi) už zaviedli prax, že tieto ponorky ráno rotujú. V oblasti Azovského a Čierneho mora majú štyri ponorky, z ktorých tri sú nosiče riadených striel. Dve ponorky pravidelne plávajú na more,“ povedal Pletenčuk.

Rusko sa údajne snaží organizovať námorné cvičenia v Azovskom mori. Na ochranu lodí pred útokmi ukrajinských bezpilotných lietadiel Rusko podľa Pletenčuka stavia štruktúry podobné člnom. V súčasnosti sú v Azovskom mori tri ruské výsadkové lode a tri malé raketové lode triedy Bujan-M, uviedol Pletenčuk.Zdroj: SITA.sk - Ukrajina úspešne ničí ruské lode, Kyjev nasadzuje ponorky na hliadkovanie v Čiernom mori © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Kardiocentre AGEL Košice-Šaca dosiahli unikátne svetové prvenstvo
<< predchádzajúci článok
Možnosť vrátiť tovar bez dôvodu by mohla byť aj v kamenných obchodoch