Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

03. augusta 2021

Bieloruská atlétka Cimanovská nebude štartovať na olympiáde v Tokiu, jej žiadosť zamietol Športový arbitrážny súdBieloruská šprintérka Kristina Cimanovská po úsilí o bezpečné opustenieZdieľať
tokyo_olympics_belarus_athlete_52329 1584c24eba0d472eaebba03a7f9150d4 676x451 3.8.2021 (Webnoviny.sk) - Bieloruská šprintérka Kristina Cimanovská po úsilí o bezpečné opustenie olympijských hier v japonskom Tokiu chcela prostredníctvom Športového arbitrážneho súdu (CAS) získať právo štartovať na Hrách XXXII. olympiády.


Predstavitelia bieloruskej výpravy totiž stiahli 24-ročnú športovkyňu zo súťaží a proti jej vôli ju chceli deportovať domov do Bieloruska. Ako uviedol národný olympijský výbor, Cimanovskú sa rozhodli stiahnuť z OH na základe odporúčaní lekárov týkajúcich sa jej emocionálneho a psychického stavu.

Prípad nepodložila dôkazmi


CAS v utorok uviedol, že v nedeľu odmietol žiadosť Cimanovskej o možnosť štartovať v pondelňajších súťažiach na 200 m, keďže športovkyňa podľa súdu "nebola schopná podložiť svoj prípad dôkazmi".

Online prenos (minúta po minúte)


Atlétka sa v Tokiu mala predstaviť na 200 m, napokon štartovala v štafete na 4 x 400 m. Podľa zahraničných médií sa však Cimanovská pohádala s reprezentačným trénerom, ktorý ju bez jej vedomia nahlásil do uvedenej štafety, čo sa športovkyni nepáčilo.

Manželovi sa podarilo opustiť Bielorusko


Návratu do Bieloruska sa údajne bránila, pretože sa bála, že by ju po príchode do vlasti poslali do pracovného tábora. Prostredníctvom videa na sociálnych sieťach uviedla, že na ňu predstavitelia bieloruského tímu tlačili a pod nátlakom sa ju snažili dostať z Japonska, preto sa rozhodla obrátiť na Medzinárodný olympijský výbor (MOV).

Na tokijskom medzinárodnom letisku Haneda sa jej podarilo privolať príslušníkov japonskej polície a vďaka nim napokon nenastúpila na let do Istanbulu. Noc na pondelok strávila v letiskovom hoteli a v pondelok zamierila na poľské veľvyslanectvo, kde jej udelili humanitárne vízum pre vstup do krajiny. Manželovi športovkyne sa už podarilo opustiť Bielorusko. Do Varšavy by Cimanovská mala odletieť v stredu 4. augusta.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bieloruská atlétka Cimanovská nebude štartovať na olympiáde v Tokiu, jej žiadosť zamietol Športový arbitrážny súd © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Českej oštepárke Špotákovej to na olympiáde v Tokiu nestrieľalo a chýbali jej diváci, prehovorila aj o konci kariéry
<< predchádzajúci článok
Schmiedlová hladko porazila na turnaji WTA Kužmovú, do ďalšieho kola v Rumunsku postúpila aj Kučová