Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. mája 2011

Bin Ládin plánoval útoky na americké vlakyŠéf teroristickej siete al-Kájda Usáma bin Ládin, ktorého v nedeľu v Pakistane zabili americké jednotky, plánoval ďalšie útoky na americkej pôde. Vyplýva to ...Zdieľať
bin ladin Ilustračné foto. Foto: SITA/APLONDÝN 6. mája (WEBNOVINY) - Šéf teroristickej siete al-Kájda Usáma bin Ládin, ktorého v nedeľu v Pakistane zabili americké jednotky, plánoval ďalšie útoky na americkej pôde.


Vyplýva to z informácií, ktoré americkí vyšetrovatelia našli v bin Ládinovej vile v Abbottabáde. Krátko po útoku na bin Ládina tam zadržali viacero počítačov, DVD-diskov a písomných materiálov.

Prvé informácie o ich obsahu už prenikli z americkej FBI do médií. Bin Ládin podľa nich nebol už len teroristickou ikonou, ale reálnym činiteľom al-Kájdy, ktorý stále prichádzal s novými nápadmi a komunikoval o nich s ďalšími členmi hnutia. Jedným z jeho plánov bolo vykoľajenie vlaku na pôde Spojených štátov, druhým boli útoky širokého rozsahu pri príležitosti sviatkov či významných výročí, napríklad pri výročí teroristických útokov na New York a Washington z 11. septembra 2001, uvádza britská vysielacia spoločnosť BBC.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z rúk somálskych pirátov vyslobodili loď s Číňanmi
<< predchádzajúci článok
Z Tel Avivu sa nelietalo, lietadlá mali kontaminované palivo