Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. mája 2011

Z rúk somálskych pirátov vyslobodili loď s ČíňanmiAmerickým a tureckým námorným jednotkám sa vo štvrtok večer podarilo vyslobodiť z rúk pirátov v Arabskom mori panamskú nákladnú loď s 24 Číňanmi na palube. ...Zdieľať
pirati Ilustračné foto. Foto: SITA/APPEKING 6. mája (WEBNOVINY) - Americkým a tureckým námorným jednotkám sa vo štvrtok večer podarilo vyslobodiť z rúk pirátov v Arabskom mori panamskú nákladnú loď s 24 Číňanmi na palube.


Informovalo o tom v piatok ráno čínske ministerstvo dopravy. Ďalšie podrobnosti operácie zatiaľ nie sú známe, nevie sa ani, či Američania a Turci na loď zaútočili, alebo sa s pirátmi dohodli a prípadne zaplatili výkupné. Všetci čínski námorníci sú podľa ministerstva živí a zdraví.

V Somálsku, ktoré už 20 rokov nemá funkčnú vládu, majú piráti podľa zahraničných pozorovateľov väčšiu moc ako štátne inštitúcie. Z Adenského zálivu sa im podarilo spraviť v posledných rokoch jedno z najnebezpečnejších miest na svete a pravidelne v ňom, ale aj ďalej na mori, unášajú zahraničné lode. V súčasnosti zadržiavajú podľa údajov protipirátskej námornej misie najmenej 40 lodí a viac ako 700 rukojemníkov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Májové mámenie na hradoch Spiša pokračuje v Ľubovni
<< predchádzajúci článok
Bin Ládin plánoval útoky na americké vlaky