Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. apríla 2007

Boje v Mogadišu pokračujú tretí deňV somálskej metropole Mogadišo pokračovali v sobotu už tretí deň tvrdé boje medzi vládnymi jednotkami a islamistickými povstalcami. Podľa odhadov humanitárnych organizácií zahynulo vyše 250 ...Zdieľať

MOGADIŠO 1. apríla (WEBNOVINY) - V somálskej metropole Mogadišo pokračovali v sobotu už tretí deň tvrdé boje medzi vládnymi jednotkami a islamistickými povstalcami. Podľa odhadov humanitárnych organizácií zahynulo vyše 250 ľudí, z toho veľkú časť sú civilisti. Vládne jednotky s podporou etiópskej armády nasadili do bojov s islamskými millíciami aj delostrelectvo a letectvo. Konflikt vyhnal z mesta tisíce jeho obyvateľov. Pozorovatelia hovoria o najhorších bojoch v Mogadiše za posledných 15 rokov.

Na situáciu v Somálsku reaguje so znepokojením aj Európska únia. Ministri zahraničných vecí európskej dvadsaťsedmičky vyzvali v sobotu na neformálnej schôdzke v Brémach na zorganizovanie konferencie o zmierení v Somálsku a navrhli vyslanie sprostredkovateľov do vojnou zmietanej krajiny.

SITA, AFP, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bush a da Silva rokovali o liberalizácii obchodu
<< predchádzajúci článok
Na vojenský zásah v Pásme Gazy zatiaľ nenastal čas

Boje v Mogadišu pokračujú tretí deň - diskusné fórum čitateľov

Africký roh (Etiópia, Eritrea, Džibutsko, Somálsko) – vnitřní vývoj a mezinárodní souvisl1.4. 10:58:15