Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. apríla 2007

Bush a da Silva rokovali o liberalizácii obchoduSpojené štáty americké a Brazília majú spoločný záujem na dosiahnutí globálnej dohody o liberalizácii svetového obchodu. Na stretnutí v Camp Davide sa na tom zhodli americký prezident George W. ...Zdieľať

CAMP DAVID 1. apríla (WEBNOVINY) - Spojené štáty americké a Brazília majú spoločný záujem na dosiahnutí globálnej dohody o liberalizácii svetového obchodu. Na stretnutí v Camp Davide sa na tom zhodli americký prezident George W. Bush a jeho brazílsky kolega Luizo Inácio Lula da Silva. Bush označil voľný obchod za najdôležitejší nástroj v boji proti chudobe vo svete a brazílskeho prezidenta ubezpečil, že má záujem na dohode, ktorá bude výhodná pre všetkých.

"V našom záujme je spolupracovať na dohode, ktorá bude férová k Brazílii, férová k Spojeným štátom a rovnako férová k ostatným krajinám," povedal Bush na spoločnej tlačovej konferencii s brazílskym hosťom. "Som pevne presvedčený, že obchod je najlepší spôsob na zmiernenie chudoby vo svete," dodal Bush.

Prebiehajúce kolo rokovaní Svetovej obchodnej organizácie (WTO) pomenované podľa katarskej metropoly Dauha, kde v roku 2001 začali, stroskotali najmä na citlivej téme poľnohospodárskych ciel a dotácií. Brazílsky a americký prezident sa ba stretnutí zhodli, že na pokrok v rokovaniach nepostačí iba dobrá vôľa ich krajín.

SITA, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Druhým mužom v strane SMK József Berényi
<< predchádzajúci článok
Boje v Mogadišu pokračujú tretí deň