Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    F1

28. decembra 2009

Branson dosiahol veľa ako sponzor, nový tím výzvouAj napriek tomu, že Sir Richard Branson dosiahol v role sponzora stajne motoristického seriálu F1 Brawn GP prvenstvo, rozhodol sa nepokračovať v úspešnom partnerstve. Pre britského podnikateľa prestalo ...Zdieľať
LONDÝN 28. decembra (WEBNOVINY) - Aj napriek tomu, že Sir Richard Branson dosiahol v role sponzora stajne motoristického seriálu F1 Brawn GP prvenstvo, rozhodol sa nepokračovať v úspešnom partnerstve. Pre britského podnikateľa prestalo byť poskytovanie finančných prostriedkov dostatočne zaujímavé, a preto získal vlastný tím. Jeho spoločnosť Virgin Group prebrala väčšinový podiel v novovzniknutej stajni Manor, ktorá má pripraviť solídne auto z dielne dizajnéra Nicka Wirtha. "Mohol som podpísať tučný šek pre Rossa Brawna a spolupracovať s ním aj v ďalšom ročníku. Keď však dosiahnete prvenstvo, nemôžete byť lepší," vysvetlil dôvod ambícií viesť vlastný tím Branson.


Samozrejme, nová stajňa Virgin Racing nemôže v úvodnej sezóne pomýšľať na prvenstvo v poradí jazdcov či v Pohári konštruktérov. Podnikateľa čaká dlhodobá práca zameraná na vývoj. "Také šťastie, ako sme mali minulý rok, by bolo veľkým prekvapením. Plne akceptujem fakt, že ideme budovať značku, ktorá sa stane úspešnou až v priebehu niekoľkých rokoch. Je to vzrušujúce a veľmi sa na to teším. Nick Wirth a ľudia okolo neho sú ozaj brilantní. Nick dokázal získať inžinierov z Brawnu či Red Bullu. Vytvorili sme naozaj silnú skupinu ľudí," popýšil sa pre Autosport.com Richard Branson, ktorý do pozície jazdeckej jednotky angažoval skúseného Tima Glocka.

Nemecký jazdec už má na konte víťazstvo v sérii GP2, v F1 pôsobil v stajni Toyota. Dvojkou bude Lucas Di Grassi. Dvadsaťpäťročný Brazílčan má zase skúsenosti z Renaultu. Britský tím mal pôvodne jazdiť pod hlavičkou Manoru, názov ale zmenil práve finančný vstup investičnej skupiny Virgin Group. "Podpísali sme trojročnú dohodu. Chceme zabezpečiť tímu dlhodobú budúcnosť. Ak sa zmestíme do 40 miliónov libier, šance na úspešnosť projektu bude vysoká. Chcem si pôsobenie v tíme užiť, rád podporím jazdcov a pokúsim sa nájsť nových sponzorov," zakončil Branson.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V druhom tréningu v Bormiu najrýchlejší Jerman
<< predchádzajúci článok
S Konečným boli na skúške v St. Johnstone spokojní

Branson dosiahol veľa ako sponzor, nový tím výzvou - diskusné fórum čitateľov