Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. októbra 2017

Brazília asi vydá bývalého extrémistu Battistiho do TalianskaCesare Battisti na archívnej foto z roku 2007.Zdieľať
Cesare Battisti na archívnej foto z roku 2007. Foto: TASR/AP
Corumba/Rím 12. októbra (TASR) - Niekdajšiemu talianskemu ľavicovému extrémistovi, spisovateľovi Cesaremu Battistimu hrozí, že ho Brazília vydá do rodného Talianska, kde ho v neprítomnosti odsúdili na doživotný trest väzenia.


Brazílsky prezident Michel Temer sa rozhodol odobrať rodákovi z Talianska štatút politického utečenca, informovali dnes talianske médiá s odvolaním sa na brazílske zdroje.

Battistiho iba pred týždňom zadržali v meste Corumba neďaleko brazílsko-bolívijskej štátnej hranice. Predpokladá sa, že chcel ujsť do susednej krajiny, čo však Talian poprel s tým, že chcel v Bolívii iba nakúpiť. Medzičasom je na slobode.

Talianska vláda potvrdila opakovane zámer dosiahnuť Battistiho vydanie do vlasti.

Medzičasom 62-ročného bývalého extrémistu odsúdili v roku 1993 na doživotné odňatie slobody za štvornásobnú vraždu. Muž popiera zodpovednosť za politicky motivované vraždy z konca 70. rokov. Tie sú pripisované ultraľavicovej organizácii Ozbrojení proletári za komunizmus, ktorú spoluzakladal.

Battisti, ktorý sa po roky zdržiaval na úteku okrem iného v Mexiku a Francúzsku, žije v Brazílii od roku 2004. V roku 2007 ho v Riu de Janeiro zadržali, o štyri roky neskôr sa ocitol na slobode a dostal časovo neobmedzené povolenie na pobyt v juhoamerickej krajine.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jobbik podal žalobu, aby vysvitlo, či existuje Sorosov migračný plán
<< predchádzajúci článok
Prezident Steinmeier si vyskúšal riadenie súpravy metra v Berlíne

Brazília asi vydá bývalého extrémistu Battistiho do Talianska - diskusné fórum čitateľov