Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. marca 2012

Briti prechádzajú na elektromobily, predaj stúpol o 700 %Prudký rast cien pohonných hmôt podľa predstaviteľov automobilového priemyslu pravdepodobne podnieti viacerých Európanov, aby kupovali elektrické vozidlá. Londýnska ropa Brent v tomto roku ...Zdieľať
nissan LONDÝN 21. marca (WEBNOVINY) - Prudký rast cien pohonných hmôt podľa predstaviteľov automobilového priemyslu pravdepodobne podnieti viacerých Európanov, aby kupovali elektrické vozidlá.


Londýnska ropa Brent v tomto roku zatiaľ zdražela o viac ako 15 %.

Registrácia nových elektrických áut vo Veľkej Británii už vlani medziročne vzrástla o takmer 700 % na 1 082 vozidiel. Informovalo o tom britské Združenie výrobcov a predajcov áut (SMMT).

Firma Nissan, ktorá vlani globálne predala približne 20 tis. elektrických áut, odhaduje, že do roku 2020 by sa elektrické vozidlá mohli na celkovom predaji áut podieľať 10 percentami.

"Určite je tu dynamika ukazujúca rast registrácií týchto automobilov," povedal hovorca SMMT Jonathan Visscher.

"Cena paliva je niečo, čo má každý motorista na pamäti. Nájsť spôsoby na minimalizáciu vplyvu rastu cien je to, čo každý motorista chce urobiť," konštatoval. Registrácia nových elektrických áut je globálne stále na úrovni iba 1 % z celkového automobilového trhu.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Kia chce do roku 2012 vyrobiť 2000 elektromobilov (14. 9. 2010)
 Elektromobily budú rovnako bezpečné ako bežné autá (17. 3. 2010)nasledujúci článok >>
Z kauzy Veľký Slavkov obvinili súdneho znalca
<< predchádzajúci článok
Štát predal deň pred voľbami lukratívnu časť lesa