04. marca 2014

Budaj zastavil 20 striel, prehre Montrealu však nezabránil

Hokejisti Montrealu prehrali v noci na utorok v zámorskej NHL na ľade Los Angeles tesne 1:2. V bránke Canadiens dostal opäť šancu Slovák Peter Budaj, ktorý si v zápase pripísal 20 ...

Peter Budaj Foto: TASR/AP
New York 4. marca (TASR) - Hokejisti Montrealu prehrali v noci na utorok v zámorskej NHL na ľade Los Angeles tesne 1:2. V bránke Canadiens dostal opäť šancu Slovák Peter Budaj, ktorý si v zápase pripísal 20 úspešných zákrokov (90,9-percentná úspešnosť). Prekonali ho iba dvaja domáci hráči, už v 2. minúte obranca Jake Muzzin a v druhej tretine kanadský olympijský víťaz zo Soči Jeff Carter.

Halák začal pôsobenie v novom klube na striedačke

Dallas si doma poradil s Buffalom 3:2, nová posila Sabres, brankár Jaroslav Halák sledoval duel iba zo striedačky. Celý zápas odchytal v bránke "šabieľ" Švéd Jhonas Enroth. Jubilejné 600. víťazstvo v NHL slávil kouč Dallasu Lindy Ruff, paradoxne vďaka výhre nad svojím bývalým zamestnávateľom. Brankár Stars Kari Lehtonen zastavil 21 striel a zároveň i trojzápasovú víťaznú šnúru Buffala.

V zostave Columbusu aj Gáborík

Toronto podľahlo Columbusu v zostave so slovenským krídelníkom Mariánom Gáboríkom 1:2 a ukončilo tak sedemzápasovú domácu víťaznú sériu. Minnesota rozhodla dvoma gólmi v tretej tretine o tesnom triumfe nad Calgary (3:2) a dosiahla tak svoju najdlhšiu víťaznú šnúru v sezóne, ktorá momentálne činí päť zápasov. Od olympijskej prestávky vyhrala tretíkrát za sebou.

VIDEO

Sumáre zápasov NHL:

TORONTO - COLUMBUS 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 56. Raymond (Lupul, Rielly) - 30. Prout (MacKenzie, Calvert), 33. Anisimov (Nikitin, Foligno). Brankári: Reimer - Bobrovskij, strely na bránku: 29:33.

DALLAS - BUFFALO 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 22. Jordie Benn (Whitney, Seguin), 40. Goligoski (Horcoff, Garbutt), 51. Chiasson (Jamie Benn, Whitney) - 18. Ennis (Stafford, Moulson), 44. Ennis (Moulson, McBain). Brankári: Lehtonen - Enroth, strely na bránku: 39:23.

MINNESOTA - CALGARY 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 30. Brodziak (Cooke), 46. Spurgeon (Suter, Granlund), 55. Parise (Pominville, Granlund) - 37. Cammalleri (Wideman), 57. Giordano (Granlund, Colborne). Brankári: Kuemper - Berra, strely na bránku: 27:23.

LOS ANGELES - MONTREAL 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 2. Muzzin (Toffoli, Williams), 25. Carter (Kopitar, Martinez) - 15. Subban (Pacioretty, Desharnais). Brankári: Quick - BUDAJ, strely na bránku: 22:18.

Slováci v akcii:

Marián Gáborík (Columbus) 14:38 0 0 0 0 0 0

Peter Budaj (Montreal) 59:02 2/22 90,90

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/