Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. júla 2018

Bulharských mladíkov, ktorí znásilnili tínedžerku, už obžalovaliIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Velbert 18. júla (TASR) - Na šiestich tínedžerov bulharského pôvodu vo veku 14-17 rokov, ktorí ešte v apríli sexuálne zneužili v zalesnenej oblasti neďaleko Velberta v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko lesa 13-ročnú dievčinu, vzniesla príslušná prokuratúra žalobu. Potvrdil to v stredu hovorca Krajinského súdu vo Wuppertale.


Podľa júnovej správy internetového vydania denníka Bild bolo už v tom čase šesť podozrivých z účasti na zločine vo vyšetrovacej väzbe a po ďalších dvoch sa intenzívne pátralo.

Zo stredajšej informácie prokuratúry vyplýva, že jedného z dvoch hľadaných sa podarilo zadržať v Bulharsku, kde sa nachádza vo vyšetrovacej väzbe. Nemecká strana už požiadala o vydanie tohto 14-ročného podozrivého. Pátranie po jeho o rok staršom komplicovi pokračuje, uviedla tlačová agentúra DPA.

Mladíci podľa dostupných informácií najskôr 21. apríla koketovali s tínedžerkou, ktorá sa po stretnutí s priateľkami vydala z kúpaliska vo Velberte na cestu domov. V zalesnenej oblasti sa opäť však stretla so skupinou mladíkov. Dvaja z nich ju znásilnili a ostatní sa prizerali. Zločin zaznamenali aj na mobilný telefón. Následne poškodenú ťahali až do okolia neďalekej diaľnice, kde martýrium tínedžerky pokračovalo.

Videozáznam vtedajších udalostí z mobilného telefónu jedného z aktérov poslúžil pri identifikácii násilníkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kosovo splnilo posledné dve kritériá pre liberalizáciu vízového režimu
<< predchádzajúci článok
V Segedíne odsúdili muža, ktorý chcel získať pasy pre Ukrajincov

Bulharských mladíkov, ktorí znásilnili tínedžerku, už obžalovali - diskusné fórum čitateľov