Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. októbra 2007

Celebrity žiadajú spravodlivosť v prípade Anny PolitkovskejViac ako šesťdesiat známych osobností podpísalo list, v ktorom žiadajú Rusko, aby rok po smrti novinárky Anny Politkovskej odovzdalo spravodlivosti jej vrahov. Medzi signatármi výzvy, ktorú v sobotu ...Zdieľať

LONDÝN 6. októbra (WEBNOVINY) - Viac ako šesťdesiat známych osobností podpísalo list, v ktorom žiadajú Rusko, aby rok po smrti novinárky Anny Politkovskej odovzdalo spravodlivosti jej vrahov. Medzi signatármi výzvy, ktorú v sobotu zverejnil britský denník Times, je juhoafrický držiteľ Nobelovej ceny mieru Desmond Tutu, britský autor divadelných hier Harold Pinter, americká herečka Susan Sarandonová a francúzsky filozof Bernard-Henri Levy. Politkovskú, tvrdú kritičku ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorá písala o porušovaní ľudských práv v Čečensku, zastrelili pri jej bydlisku v nedeľu pred rokom.

"Žiadame ruskú vládu, aby odovzdala spravodlivosti, v plnom súlade s medzinárodnými štandardmi, tých, ktorí zavraždili Annu Politkovskú, a tých, ktorí nariadili jej vraždu," uvádza sa v liste. "Dlhujeme to pamiatke Anny na ochranu tých niekoľkých, ktorí ešte hovoria nahlas, a v mene tých, ktorých nikto nechce počúvať."

List podpísala aj Marina Litvinenková, vdova po kritikovi Moskvy, ktorého otrávili minulý rok v Londýne s podozrením na zapojenie Kremľa, a Mariane Pearlová, ktorej manžela, novinára Daniela zabili v Pakistane v roku 2002.

SITA/AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tajfún Lekima si vyžiadal 23 obetí
<< predchádzajúci článok
Bush sa vyjadril proti rozdeleniu Iraku

Celebrity žiadajú spravodlivosť v prípade Anny Politkovskej - diskusné fórum čitateľov