Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. februára 2011

Cena benzínu v USA sa zvýšilaPriemerná cena galónu benzínu v USA za posledné dva týždne vzrástla o 5 centov na úroveň takmer 3,18 USD, keďže nepokoje na Blízkom východe spôsobili zdraženie ropy. ...Zdieľať
benzinka Foto: SITA/Tomáš BenedikovičNEW YORK 21. februára (WEBNOVINY) - Priemerná cena galónu benzínu v USA za posledné dva týždne vzrástla o 5 centov na úroveň takmer 3,18 USD, keďže nepokoje na Blízkom východe spôsobili zdraženie ropy. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Lundberg na vzorke 2 500 benzínových púmp. Cena benzínu v USA je tak o 55 centov vyššia ako pred rokom. "To je už dosť veľa na to, aby to postihlo spotrebiteľov," povedala autorka prieskumu Trilby Lundbergová. Cena americkej ropy sa síce nezvýšila výrazne vzhľadom na jej vysoké zásoby v krajine, zdraželo však blízkovýchodné čierne zlato v dôsledku nepokojov v Tunisku, Egypte, Líbyi či Bahrajne.

Najvyššia cena benzínu bola v týždni končiacom sa 18. februára v San Franciscu, a to 3,54 USD za galón. Najlacnejší benzín bol v meste Billings v štáte Montana, kde motoristi platili 2,95 USD za galón. V Los Angeles, ktoré je najväčším americkým trhom s benzínom, minulý týždeň za galón platili 3,50 USD.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jaromíra Rudu obvinili z ďalšieho trestného činu
<< predchádzajúci článok
Slováci uzatvorili 267,5 tisíc zmlúv o stavebnom sporení