Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. septembra 2007

Cenu TU dostali Gašparovič, Fico aj MečiarTrenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v rámci osláv desiateho výročia vzniku po prvý raz udelila najvyššie univerzitné vyznamenanie - Zlatú medaila Maximiliána Hella. Na slávnostnom ...Zdieľať

TRENČÍN 13. septembra (WEBNOVINY) - Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v rámci osláv desiateho výročia vzniku po prvý raz udelila najvyššie univerzitné vyznamenanie - Zlatú medaila Maximiliána Hella. Na slávnostnom otvorení nového akademického roka v Kultúrnom a metodickom centre OS SR v Trenčíne ocenenie "za zásluhy o rozvoj univerzity, vedy a vzdelanosti" získal ako prvý prezident SR Ivan Gašparovič. Za ním nasledoval premiér Robert Fico, minister školstva Ján Mikolaj aj expremiér Vladimír Mečiar, za ktorého vlády univerzita vznikla. Menovaní sa na slávnosti neukázali, takže ako prvý si cenu osobne prevzal až exprezident Rudolf Schuster. Nasledoval ho podpredseda vlády Dušan Čaplovič, predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Pavol Sedláček, ktorý sa pričinil o založenie Fakulty zdravotníctva, primátor Trenčína Branislav Celler, ktorému univerzita poďakovala za uvoľnenie nepotrebných budov. Poslednú zlatú medailu získal rektor Technickej univerzity v Košiciach Juraj Sinay.

V bývalom Dome armády ešte udelili čestný titul doctor honoris causa rektorovi najstaršej európskej univerzity v talianskej Bologni Pier Ugo Calzolarimu a rektorovi Iževskej štátnej technickej univerzity v Iževsku (Ruská federácia) Ivanovi V. Abramovovi. TnUAD s touto univerzitou úzko spolupracuje. Príhovory aj program trval asi tri hodiny. V poslednom príhovore rektor spomenul, že od februára mu končí funkčné obdobie, univerzite zaprial ďalší kvalitatívny rast. Doterajšiu prácu vedenia univerzity nechá na posúdenie iným. Večer sa ešte uskutoční slávnostný operný koncert Ambassador orchester Pressburg s mladými sólistami opery SND Pavlom Remenárom a Evou Hornyákovou.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Srbské občianstvo pre 250 000 Čiernohorcov
<< predchádzajúci článok
Hlavný hygienik upozorňuje na nebezpečné zubné pasty

Cenu TU dostali Gašparovič, Fico aj Mečiar - diskusné fórum čitateľov