Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. novembra 2017

Ceny ropy mierne klesli, americká WTI sa obchoduje okolo 56,50 dolárovCeny ropy v utorok ráno mierne klesli. Vyhliadky na ďalšie zvýšenie produkcie v USA totiž zrejme oslabia snahy Organizácie krajín vyvážajúcich ropu ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Frankfurt nad Mohanom/Singapur 14. novembra (TASR) - Ceny ropy v utorok ráno mierne klesli. Vyhliadky na ďalšie zvýšenie produkcie v USA totiž zrejme oslabia snahy Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ďalších veľkých producentských štátov, ktoré sa snažia obmedzením ťažby znížiť prebytok ponuky na trhu. Americká WTI sa obchoduje na úrovni okolo 56,50 USD (48,47 eura) za barel a severomorská ropa Brent pod hranicou 63 USD za barel.


Barel (159 litrov) americkej ropy WTI s decembrovým kontraktom sa v utorok ráno o 8.13 SEČ predával po 56,54 USD za barel. To bolo o 22 centov alebo o 0,39 % menej než v pondelok na konci obchodovania na newyorskej komoditnej burze. Januárový kontrakt na ropu Brent dnes ráno zlacnel o 32 centov alebo 0,51 % na 62,84 USD za barel.

Aj napriek aktuálnemu miernemu poklesu sa ceny čierneho zlata pohybujú na relatívne vysokej úrovni. V pondelok ich podporilo zvýšenie prognózy OPEC týkajúcej sa vývoja dopytu. V priebehu utorkového obchodovania sa investori na ropnom trhu sústredia na údaje o vývoji ropných rezerv v USA. Experti počítajú s ich znížením.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hrubý domáci produkt sa medziročne zvýšil o 3,3 percenta
<< predchádzajúci článok
Pri vymáhaní pohľadávok je dobré obrátiť sa na profesionálov

Ceny ropy mierne klesli, americká WTI sa obchoduje okolo 56,50 dolárov - diskusné fórum čitateľov