28. decembra 2015

Chicago už s Hossom prehralo, Toronto s Marinčinom víťazne

Na snímke Marián Hossa (vľavo) a Kris Versteeg v zápase Chicago Blackhawks - Carolina Hurricanes v nedeľu 27. decembra 2015 v Chicagu. Foto: TASR/AP
New York 28. decembra (TASR) - Hokejisti Chicaga prehrali v zápase zámorskej NHL v noci na pondelok doma s Carolinou 1:2. Do zostavy "čiernych jastrabov" sa po krátkej pauze vrátil slovenský útočník Marián Hossa, ktorý odohral vyše 17 minút, ale nebodoval a do štatistík si zapísal dve strely. Hostia rozhodli duel tri sekundy pred koncom tretej tretiny, keď skóroval obranca Brent Seabrook.

Hossa naposledy nastúpil pred Vianocami na duel proti Buffalu, v ktorom obhajca Stanleyho pohára triumfoval 3:2 po nájazdoch. Privodil si v ňom zranenie v hornej časti tela a dva zápasy vynechal.

Nedarilo sa ani Bostonu, ktorý prehral v Ottawe 1:3 a ešte stratil zraneného centra Davida Krejčího. Kapitán "medveďov" Zdeno Chára odohral vyše 25 minút a zaznamenal jeden mínusový bod. Toronto uspelo na ľade New York Islanders 3:1, v drese víťazov odohral slovenský obranca Martin Marinčin vyše 12 minút. Do bránky Islanders sa nepostavil slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý má bližšie nešpecifikované zranenie v hornej časti tela.

Calgary zdolalo na domácom ľade v kanadskom derby Edmonton 5:3, obranca Oilers Andrej Sekera odohral takmer 21 minút a zaknihoval jednu mínusku.