Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. októbra 2006

Chorvátsko v dohľadnej budúcnosti vstúpi do EÚRozširovanie Európskej únie sa po vstupe Rumunska a Bulharska nezastaví. Politológ Grigorij Mesežnikov tvrdí, že Chorvátsko má príliš silných podporovateľov, aby sa do únie nedostalo. ...Zdieľať

BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) - Rozširovanie Európskej únie sa po vstupe Rumunska a Bulharska nezastaví. Politológ Grigorij Mesežnikov tvrdí, že Chorvátsko má príliš silných podporovateľov, aby sa do únie nedostalo. "Posledná vlna rozširovania priniesla určitú únavu, ani verejná mienka nie je priaznivo naklonená, ale úplne zastavenie rozširovania neočakávam," povedal pre SITA.

Chorvátsko má v únii silných advokátov, najmä Nemecko a Rakúsko, ktoré má vstup Chorvátska v prioritách zahraničnej politiky. "Myslím, že tieto tlaky napokon vyústia do toho, že rozširovanie sa úplne nezastaví a minimálne Chorvátsko v dohľadnej budúcnosti vstúpi do Európskej únie," uviedol Mesežnikov. Zároveň ale chápe obavy Chorvátov, že prísne posudzovanie ďalšieho kandidáta - Turecka, môže aj im vstup prekaziť alebo aspoň skomplikovať. Verí však, že taká situácia nenastane a Chorvátsko bude členom skôr ako Turecko.

SITA,AP


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V1 do konca augusta s výrobou elektriny 4 300 GWh
<< predchádzajúci článok
Varovanie Hizballáhu po odchode izraelských vojsk z Libanonu

Chorvátsko v dohľadnej budúcnosti vstúpi do EÚ - diskusné fórum čitateľov