Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

30. júna 2010

Chorvátsky prezident nadaboval animovaný filmChorvátsky prezident Ivo Josipovič našiel nový spôsob, ako šíriť svoje myšlienky - spoločnosť Pixar použila jeho hlas pri výrobe krátkeho animovaného filmu, ...Zdieľať
ivo josipovic Ivo Josipovič

Foto: SITA/AP
ZÁHREB 30. júna (WEBNOVINY) - Chorvátsky prezident Ivo Josipovič našiel nový spôsob, ako šíriť svoje myšlienky - spoločnosť Pixar použila jeho hlas pri výrobe krátkeho animovaného filmu, ktorý budú vysielať spolu s celovečerným animovaným filmom Príbeh hračiek - Toy Story 3, informovali v stredu miestne médiá. Josipovič pre denník Večernji List uviedol, že poskytol svoj hlas pre rozhlasové vysielanie v šesťminútovom filme Deň a noc, ktorý sa od 8. júla bude v chorvátskych kinách vysielať spolu s filmom Toy Story 3.

Správa, ktorá zaznie v rádiu v krátkom filme je o tom, že "najkrajšie veci sú tie, ktoré sú pre nás stále neznáme, takže by sme sa nemali báť neznámeho, ale radšej to preskúmať," uviedol prezident. "Je to veľmi pekné a dobré posolstvo pre naše deti a je tiež úplne v súlade s politickými posolstvami, ktoré vysielam dospelým," dodal.

Josipovičova kancelária tlačovej agentúre AFP potvrdila, že prezidentov hlas nahrali pred niekoľkými mesiacmi a že za to nedostal žiadny honorár.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prvý koncert v rámci festivalu Letná pauza 2010 v Bojniciach už túto nedeľu
<< predchádzajúci článok
Google zaujme voči Číne nový postoj

Chorvátsky prezident nadaboval animovaný film - diskusné fórum čitateľov