22. januára 2009

Cibulková bez väčších problémov do 3. kola

Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do 3. kola dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 23,14 mil. AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku). ...

MELBOURNE 22. januára (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do 3. kola dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 23,14 mil. AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku). Nasadená osemnástka turnajového "pavúka" si v jednom z úvodných štvrtkových duelov 2. kola poradila s Taiwančankou Čan Jung-jan za 71 minút jednoznačne 6:0, 6:2. Súperkou slovenskej jednotky v súboji o postup do osemfinále bude Francúzka Virginie Razzanová, ktorá je Cibulkovej melbournskou partnerkou vo štvorhre a ešte vo štvrtok ich čaká spoločný súboj 1. kola. Razzanová prekvapujúco hladko vyradila z boja

14. nasadenú Švajčiarku Patty Schnyderovú 6:3, 6:1. Vzájomná bilancia Cibulkovej s Razzanovou je vyrovnaná 1:1 a oba doterajšie súboje pochádzajú z tvrdého povrchu. V čínskom Guangžou v roku 2007 bola úspešnejšia dnes 25-ročná Francúzka /3:6, 6:1, 6:1/, vlani v austrálskom Gold Coaste triumfovala hladko Slovenka /6:2, 6:2/.

Devätnásťročná Slovenka (19. v rebríčku WTA Tour) s výnimkou krátkeho zaváhania v úvode druhého setu, keď prehrávala 1:2, mala stretnutie s ázijskou rovesníčkou (75.) pevne pod kontrolou a napokon hladko postúpila medzi 32 najlepších. Týmto výsledkom si Cibulková vyrovnala svoje doterajšie maximum z grandslamových vystúpení z minuloročného US Open v New Yorku a ostatných dvoch ročníkov Roland Garros v Paríži.
Slovenský tenis má aktuálne v Melbourne v 3. kole dvojhry dvojnásobné zastúpenie. Okrem Cibulkovej si postup ešte deň predtým vybojovala aj Daniela Hantuchová, ktorá obhajuje semifinále z vlaňajška.

Cibulková začala svoje druhé vystúpenie tohto roku v Melbourne tak suverénne, ako skončila to prvé. Za polhodinku "sfúkla" taiwanskú deblovú špecialistku v prvom dejstve 6:0 a pripísala si na konto už tretí víťazný set bez straty gemu v rade. Zverenkyňa V. Pláteníka začala potom brejkom aj druhý set, no vzápätí po prvý raz na turnaji stratila svoje podanie a navyše čistou hrou. Čan si potom premiérovo v stretnutí udržala svoje podanie a ujala sa vedenia 2:1. Slovenka však ani náznak zvratu nepripustila. Proti súperke, ktorú poznala aj z dvoch víťazných súbojov z juniorského obdobia, uhrala potom tri gemy v rade a otočila na 4:2. Vzápätí síce prehrávala pri servise Čan 0:40, ale napokon získala ďalším brejkom aj piaty gem. Za tohto už jednoznačného stavu išla slovenská tenistka na podanie a využila hneď prvý mečba

Jelena Dementievová (4-Rus.) - Iveta Benešová (ČR) 6:4, 6:1
Viktoria Azarenková (13-Biel.) - Tathiana Garbinová (Tal.) 4:1 - skreč, Garbinová odstúpila
Virginie Razzanová (Fr.) - Patty Schnyderová (14-Švajč.) 6:3, 6:1
María-José Martínezová-Sánchezová (Šp.) - Akgul Amanmuradovová (Uzb.) 6:2, 6:4

Cibulkovej stop v 1. kole štvorhry

Slovenská tenistka Dominika Cibulková skončila svoje účinkovanie vo štvorhre na Australian Open v Melbourne (dotácia 23,14 milióna AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) hneď v 1. kole. Nenasadená slovensko-francúzska dvojica Dominika Cibulková - Virginie Razzanová v 1. kole podľa predpokladov nestačila na druhý nasadený španielsky pár Anabel Medinová-Garriguesová, Virginia Ruanová-Pascualová a podľahla za 64 minút 1:6, 3:6.

Na začiatku prvého setu bol stav 1:1, ale odvtedy už gemy pribúdali iba na konto španielskych favoritiek. V druhom dejstve šampiónky minuloročného Roland Garros a finalistky olympijského turnaja v Pekingu viedli po brejku 3:1 a túto výhodu si udržali až do konca. Za stavu 5:3 Španielky ešte raz vzali podanie svojim súperkám a zaznamenal hladké víťazstvo.

Zaujímavo vyznieva fakt, že 19-ročná Cibulková (134. v deblovom renkingu WTA) hrala štvorhru po boku 25-ročnej Razzanovej, ktorá bude v Melbourne jej súperkou v súboji o postup do osemfinále dvojhry.

Štvorhra žien - 1. kolo:
Anabel Medinová-Garriguesová, Virginia Ruanová-Pascualová (2-Šp.) - Dominika Cibulková, Virginie Razzanová (SR/Fr.) 6:1, 6:3

Hantuchová v piatok približne po 3.00 h SEČ

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová nastúpi na súboj 3. kola dvojhry proti Francúzke Alizé Cornetovej na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne v piatok približne po 3.00 h SEČ. Pôjde o druhé stretnutie programu v Aréne Hisense (bývalej Vodafone) po zápase Juan Martin Del Potro (8-Arg.) - Gilles Muller (Lux.).
Slovenka síce vedie nad tínedžerkou z Nice v bilancii zo vzájomných súbojov 2:1, pričom ju zhodne prekonala práve na AO v sezóne 2007 i minulý rok, ale neuspela v ostatnom dueli vlani v americkom New Havene. Cornetová je nasadená ako pätnásta, teda štyri posty nad 25-ročnou popradskou rodáčkou. Albertom Portasom vedená Hantuchová nezvíťazila nad ktoroukoľvek renkingovo lepšie umiestnenou súperkou už od novembra 2007. Piatkový program na vedľajších dvorcoch organizátori ešte nezverejnili.

Piatkové zápasy slovenských tenistov na Australian Open v Melbourne:

Dvojhra žien - 3. kolo:
Daniela Hantuchová (19-SR) - Alizé Cornetová (15-Fr.) - druhý zápas v Aréne Hisense (začiatok približne po 3.00 h SEČ).