15. júna 2010

Cibulková do štvrťfinále proti Flipkensovej

Slovenská tenistka Dominika Cibulková zvíťazila v utorňajšom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji WTA Tour UNICEF Open v holandskom Hertogenboschi (International, dotácia ...

cibulkova Foto: SITA, APHERTOGENBOSCH 15. júna (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková zvíťazila v utorňajšom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji WTA Tour UNICEF Open v holandskom Hertogenboschi (International, dotácia 220 000 USD, tráva) nad 19-ročnou domácou džiteľkou voľnej karty Arantxou Rusovou v ich prvom vzájomnom zápase za 103 minút 6:2, 7:5. V prvej časti získala 4 gemy v rade od stavu 2:2, v druhom sete dvakrát zmazala manko brejku.

Dvadsaťjedenročná Bratislavčanka Cibulková, ktorá sa čerstvo dohodla na spolupráci s chorvátskym bývalým koučom Dinary Safinovej Željkom Krajanom, si po prekonaní 124. hráčky svetového rebríčka Rusovej zmeria vo štvrťfinále miestnej singlovej súťaže sily s Belgičankou Kirsten Flipkensovou. Nad touto 24-ročnou 68. tenistkou renkingu vedie Cibulková (46. v počítačovom poradí) 2:0 bez straty čo i len setu. Vlani ju zdolala v rámci bratislavského fedcupového zápasu na tvrdom povrchu 7:6 (4), 6:1 a potom na antuke na grandslamovom Roland Garros v Paríži suverénne 6:1, 6:0. Na zelenom podklade sa ešte nestretli. V Hertogenboschi už má Cibulková istotu 70 bodov do renkingu a šeku na 5625 USD.