Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. februára 2012

Čína dôveruje eurozóne a bude kupovať jej dlhopisyČína dôveruje spoločnej európske mene a naďalej bude investovať do európskych vládnych dlhopisov. Vyhlásil to v stredu guvernér čínskej centrálnej banky Zhou Xiaochuan na stretnutí s ...Zdieľať
cina PEKING 15. februára (WEBNOVINY) - Čína dôveruje spoločnej európske mene a naďalej bude investovať do európskych vládnych dlhopisov.


Vyhlásil to v stredu guvernér čínskej centrálnej banky Zhou Xiaochuan na stretnutí s predsedom Európskej komisie Josém Manuelom Barrosom a stálym predsedom Európskej rady Hermanom van Rompuyom v Pekingu. Lídrov únie ďalej ubezpečil, že Čína bude motivovať svoje firmy, aby investovali v Európe.

"Máme dôveru v eurozónu ... Pevne podporujeme všetky opatrenia, ktoré podnikli Európska únia a eurozóna v snahe o prekonanie ťažkostí a obnovenie dôvery," povedal guvernér. "Čína bude na základe princípu bezpečnosti, ochrany hodnôt a zvyšovania hodnoty, aktívne investovať do vládneho dlhu európskych krajín," dodal Zhou.

Čínski predstavitelia opakovane vyjadrovali podporu Európe, ktorá je pre ázijskú krajinu najväčším exportným trhom, zatiaľ sa však nezaviazali k vystupňovaniu nákupov európskych štátnych dlhopisov.

Európski lídri sa usilujú presvedčiť vládu v Pekingu, aby časť svojich devízových rezerv v celkovom objeme 3,2 bilióna USD využila na podporu záchranných fondov eurozóny. Čínsky premiér Wen Ťia-pao v utorok po stretnutí s lídrami EÚ vyjadril ochotu posilniť rolu Pekingu pri riešení dlhových problémov Európy, konkrétny finančný záväzok však neuviedol.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moskovský súd nezruší obvinenie Stalina z masakry v Katyni
<< predchádzajúci článok
Európsky akciový trh oslabil, americký a japonský rástol

Čína dôveruje eurozóne a bude kupovať jej dlhopisy - diskusné fórum čitateľov