Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Ekonomika

12. októbra 2010

Čína sa stala najväčším spotrebiteľom energiíNajväčším spotrebiteľom energií na svete je podľa údajov Medzinárodnej energetickej agentúry (IEA) Čína, ktorá na tejto pozícii vystriedala Spojené štáty. "Čína ...Zdieľať
ropa rafineria Ilustračné foto : SITA/AP LONDÝN 12. októbra (WEBNOVINY) - Najväčším spotrebiteľom energií na svete je podľa údajov Medzinárodnej energetickej agentúry (IEA) Čína, ktorá na tejto pozícii vystriedala Spojené štáty. "Čína je teraz podľa našej definície najväčším spotrebiteľom energií," povedal výkonný riaditeľ organizácie Nobuo Tanaka. "Pravdepodobne polovica dopytu po rope prichádza z Číny a nikto nevie, kedy sa to spomalí," dodal Tanaka. Medzinárodná energetická agentúra (IEA) poskytuje poradenstvo 28 priemyselným ekonomikám. Čína sa medzi nimi nenachádza, organizácia však krajinu monitoruje, keďže dopyt z jej strany môže mať výrazný dopad na tvorbu cien.


V súvislosti s Irakom, ktorý minulý týždeň zvýšil odhad potvrdených zásob ropy o 25 %, Tanaka uviedol, že krajina môže zásadným spôsobom ovplyvniť ropné trhy. "Irak môže zmeniť pravidlá hry. Irackú ropu potrebujeme," zdôraznil šéf IEA.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Letové prevádzkové služby majú nového šéfa
<< predchádzajúci článok
VARGA: Nekandidujem kvôli vyžieraniu korýt

Čína sa stala najväčším spotrebiteľom energií - diskusné fórum čitateľov