24hod.sk    OH Peking 2008

23. augusta 2008

Čínske finále v stolnom tenise, veterán Persson o bronz

Finále mužskej dvojhry na olympijskom stolnotenisovom turnaji v Pekingu bude podľa predpokladov čínskou záležitosťou. Proti sebe sa postavia svetová jednotka Wang Hao a dvojka Ma Lin. Wang Hao zdolal v ...

PEKING 23. augusta (WEBNOVINY) - Finále mužskej dvojhry na olympijskom stolnotenisovom turnaji v Pekingu bude podľa predpokladov čínskou záležitosťou. Proti sebe sa postavia svetová jednotka Wang Hao a dvojka Ma Lin. Wang Hao zdolal v semifinále švédskeho veterána Jörgena Perssona 4:1 a Ma Lin si poradil s úradujúcim majstrom sveta, krajanom Wang Li-qinom 4:2. Finále je v sobotu na programe o 14.30 h SELČ, súboj o 3. miesto o hodinu skôr. Wang Hao získal pred štyrmi rokmi v Aténach striebro, keď vo finále nestačil na Kórejčania Rju Seung-mina. Teraz bude mať vo finále šancu na reparát. “Uvidíme, ako to dopadne. Dôležité je, že Čína už má teraz istotu zlatej medailu,” komentoval 24-ročný Wang Hao. Jeho zdolaný švédsky súper Persson hovoril pred semifinále o tom, že nie je bez šance na úspech. Napokon vzal favorizovanému súperovi iba jeden set, ale v ďalších troch prehral len rozdielom dvoch loptičiek. “Prvý pokus na prelomenie čínskeho múru mi nevyšiel, večer ma čaká druhý,” nevzdáva sa šance na svoju prvú olympijskú medailu Persson. Už 42-ročný Švéd bol v semifinále aj pred 8 rokmi na OH v Sydney, napokon sa mu ušlo nepopulárne 4. miesto. Čína absolútne ovládla dianie v stolnotenisovom olympijskom turnaji v Pekingu. V domácom prostredí získali Číňania obe zlaté sady kovov v súťaži družstiev a v ženskej dvojhre získali všetky tri medaily. Rovnaký kúsok sa im môže podariť aj v mužskej dvojhre. Dvojhra mužov - semifinále: Wang Hao (Čína) - Jörgen Persson (Švéd.) 4:1 (9, 9, -9, 7, 9) Ma Lin (Čína) - Wang Li-qin (Čína) 4:2 (5, 9, 9, -10, -3, 8) SITA, AP