Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. júla 2024

Čínski a bieloruskí vojaci začali spoločné vojenské cvičenie neďaleko PoľskaBieloruskí a čínski vojaci v pondelok začali v Breste neďaleko poľských hraníc spoločné vojenské cvičenia. Manévre budú trvať do 19. júla. Informuje o tom portál ...Zdieľať
belarus_russia_02976 f8fb0c93890b40d49ecccbe1d6098438 676x451 9.7.2024 (SITA.sk) - Bieloruskí a čínski vojaci v pondelok začali v Breste neďaleko poľských hraníc spoločné vojenské cvičenia. Manévre budú trvať do 19. júla. Informuje o tom portál Politico.


Bieloruské ministerstvo obrany na platforme Telegram napísalo, že v rámci protiteroristických cvičení budú cvičiť nočné pristávanie, prekonávanie vodných prekážok a vedenie operácií v mestskom prostredí.

„Zoskupenie NATO na hraniciach s Bieloruskom rýchlo rastie, čo vedie k zvýšeniu napätia v regióne," uviedlo v ďalšom príspevku, ktorý varoval pred „tvrdou reakciou", ak by niekto „prekročil bieloruské hranice".

Už v piatok zástupca náčelníka generálneho štábu bieloruských ozbrojených síl Vladimir Kuprijaňuk vyhlásil, že cvičenia sú reakciou na „agresívnu politiku Západu voči Bielorusku" a na „ukrajinské provokácie". Bielorusko je jeden z najbližších spojencov Ruska, ktorému poskytuje logistickú podporu a letecké základne.


Zdroj: SITA.sk - Čínski a bieloruskí vojaci začali spoločné vojenské cvičenie neďaleko Poľska © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pondelkový rozsiahly ruský útok na Kyjev si vyžiadal už 27 obetí a 117 zranených
<< predchádzajúci článok
V procese s mužom stíhaným pre extrémizmus sa doplní dokazovanie, vo veci sú vytýčené tri termíny pojednávania