Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. decembra 2020

Členovia EÚ sa dohodli na rozpočte a balíku pomoci, euroblok prekonal námietky Maďarska a PoľskaVedúci predstavitelia Európskej únie vo štvrtok uzavreli dohodu o svojom sedemročnom rozpočte a balíku pomoci na odstránenie následkov pandémie v ...Zdieľať
gettyimages 1168372533 676x460 10.12.2020 (Webnoviny.sk) - Vedúci predstavitelia Európskej únie vo štvrtok uzavreli dohodu o svojom sedemročnom rozpočte a balíku pomoci na odstránenie následkov pandémie v celkovej hodnote zhruba 1,8 bilióna eur.


Informoval o tom predseda Európskej rady Charles Michel s tým, že euroblok prekonal námietky Poľska a Maďarska, ktoré nesúhlasili s podmienkou právneho štátu a odmietali akýkoľvek mechanizmus, ktorý by finančne sankcionoval členské štáty za porušenie demokratických štandardov.

"Teraz môžeme začať s implementáciou a znovu vybudovať naše ekonomiky," uviedol Michel počas samitu EÚ na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Bezprostredne po tomto vyhlásení neboli k dispozícii žiadne podrobnosti dohody.


Zdroj: Webnoviny.sk - Členovia EÚ sa dohodli na rozpočte a balíku pomoci, euroblok prekonal námietky Maďarska a Poľska © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Azerbajdžan oslavuje kontrolu nad územiami v Náhornom Karabachu, urobil vojenskú prehliadku (video)
<< predchádzajúci článok
Bosna a Hercegovina nezvláda utečeneckú krízu, EÚ vyzýva na záchranu životov

Členovia EÚ sa dohodli na rozpočte a balíku pomoci, euroblok prekonal námietky Maďarska a Poľska - diskusné fórum čitateľov