Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. decembra 2020

Británia podpísala pobrexitovú dohodu so Singapurom, pre spoločnosti má byť vstupnou bránou do ÁzieVeľká Británia podpísala dohodu o voľnom obchode so Singapurom v hodnote 17,6 miliardy libier (približne 19,56 miliardy eur). Londýn tak spečatil ďalší zo série obchodných paktov, ktoré sa Spojené ...Zdieľať
asia_trump_wary_business_00572 85340fc1c0b94c34a4b0756b0db73bb9 676x427 10.12.2020 (Webnoviny.sk) - Veľká Británia podpísala dohodu o voľnom obchode so Singapurom v hodnote 17,6 miliardy libier (približne 19,56 miliardy eur). Londýn tak spečatil ďalší zo série obchodných paktov, ktoré sa Spojené kráľovstvo snaží zabezpečiť po celom svete na obdobie po brexite.


Zmluva so singapurskou stranou pre Britániu znamená historicky druhú najobjemnejšiu dohodu v ázijsko-tichomorskom regióne.Jej spečatenie nastalo v čase, keď sa Británia snaží vyrokovať s Európskou úniou "pobrexitovú" obchodnú dohodu, na ktorú majú obe strany čas už iba do 31. decembra.

Singapur je najväčším obchodným partnerom Británie v juhovýchodnej Ázii a vláda v Londýne si od dohody sľubuje, že bude akousi vstupnou bránou do Ázie pre britské spoločnosti. Podobnú dohodu ako so Singapurom by mohli Briti v blízkej budúcnosti uzatvoriť aj s Vietnamom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Británia podpísala pobrexitovú dohodu so Singapurom, pre spoločnosti má byť vstupnou bránou do Ázie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fico oslavoval narodeniny u Bödöra už pred desiatimi rokmi, v Radošine s ním bol aj Čižnár
<< predchádzajúci článok
Herne a kasína sa z Nitry vytratia, poslanci schválili úplný zákaz

Británia podpísala pobrexitovú dohodu so Singapurom, pre spoločnosti má byť vstupnou bránou do Ázie - diskusné fórum čitateľov