Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

05. júla 2007

Človek s menom Chálid Ahmed naozaj študoval na SlovenskuMinisterstvo vnútra SR (MV SR) agentúre SITA potvrdilo, že človek s menom Chálid Ahmed študoval na Slovensku v rokoch 1995 až 2001 medicínu na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine. Išlo o občana ...Zdieľať

BRATISLAVA 5. júla (WEBNOVINY) - Ministerstvo vnútra SR (MV SR) agentúre SITA potvrdilo, že človek s menom Chálid Ahmed študoval na Slovensku v rokoch 1995 až 2001 medicínu na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine. Išlo o občana Veľkej Británie narodeného v Londýne, ktorý mal povolenie na pobyt na území SR za účelom štúdia. V roku 2001 zo Slovenska odišiel do Veľkej Británie a odvtedy slovenská cudzinecká a hraničná polícia o ňom neeviduje žiadne informácie. Agentúru SITA o tom informoval hovorca ministra vnútra Erik Tomáš.

Ako Tomáš ďalej uviedol, slovenská polícia je pripravená spolupracovať s britskými orgánmi, vykoná úkony, ktoré potvrdia alebo vyvrátia, či ide o toho istého muža. Avšak kým nebude známy výsledok sa viac k prípadu rezort vyjadrovať nebude.

Ahmeda zadržala britská polícia na glasgowskom letisku minulú sobotu po nepodarenom útoku na terminál letiska. Ahmed pri samovražednom pokuse o teroristický útok utrpel ťažké popáleniny a podľa dostupných informácií sa momentálne nachádza v kritickom stave v nemocnici.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za zdemolovanie izby zatkli druhého gitaristu skupiny Korn
<< predchádzajúci článok
Placebo a Apollo 440 nenechali pevne na zemi stáť nikoho

Človek s menom Chálid Ahmed naozaj študoval na Slovensku - diskusné fórum čitateľov