Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. februára 2020

Colníci zhabali desiatky falzifikátov voňaviek. Muž tvrdil, že je študent a kúpil si ich z internetuSedemdesiatdva voňaviek, ktoré vykazovali znaky falzifikátov, zaistili príslušníci finančnej správy u obchodníka z Poľska, predával ich v stánku pri ceste I/11 neďaleko Žiliny. Agentúru SITA o tom ...Zdieľať
colnici 676x507 17.2.2020 (Webnoviny.sk) - Sedemdesiatdva voňaviek, ktoré vykazovali znaky falzifikátov, zaistili príslušníci finančnej správy u obchodníka z Poľska, predával ich v stánku pri ceste I/11 neďaleko Žiliny. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Colného úradu Žilina Božena Chríbiková.


"Príslušníci finančnej správy si pri motoreste na hlavnom ťahu do Čiech a Poľska všimli podozrivý tovar, ktorý v šiatri predával muž poľskej národnosti. Medzi viacerými druhmi ponúkaných výrobkov mal aj parfumy a toaletné vody svetoznámych značiek. Tie sa už podľa prvotných znakov javili ako napodobneniny. Predajca nemal živnostenské oprávnenie ani nadobúdacie doklady o tovare. Kontrolujúcej hliadke uviedol, že je študentom a tieto veci si zadovážil z internetovej stránky," uviedla k prípadu Chríbiková.

Ako dodala hovorkyňa colného úradu, pre podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva zaistili príslušníci finančnej správy u obchodníka 72 kusov voňaviek, ktoré pribudli do skladu zadržaného tovaru k športovej a detskej obuvi, rôznym druhom stavebníc, kociek ako aj tovaru pre domácich miláčikov.

Podľa Chríbikovej od začiatku roka zasahovali príslušníci žilinského colného úradu pre podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva jedenásťkrát. Agentúru SITA o správe informovala hovorkyňa Colného úradu Žilina Božena Chríbiková.


Zdroj: Webnoviny.sk - Colníci zhabali desiatky falzifikátov voňaviek. Muž tvrdil, že je študent a kúpil si ich z internetu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia uzavrela rýchlostnú cestu R1, dôvodom je dopravná nehoda
<< predchádzajúci článok
Cleantechsummit priniesol do Košíc nový príval informácií. Hlavnou témou boli inovatívne energetické technológie a služby budúcnosti

Colníci zhabali desiatky falzifikátov voňaviek. Muž tvrdil, že je študent a kúpil si ich z internetu - diskusné fórum čitateľov